اجلاس اکو تحت تاثیر موضوع فلسطین بود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر اجلاس اکو تحت تاثیر موضوع فلسطین بود به گزارش خبرنگار سایت احکام، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیس جمهور در بازگشت از اجلاس اکو و در بدو ورود به تهران، گفت: در سفر به ازبکستان، موضوع ترانزیت، تسهیل تجارت درون منطقه‌ای و امور گمرکی، محیط زیست و توجه به فناوری‌های نوین و گردشگری از موضوعات مهم مورد بحث در اجلاس اکو بود.
وی بیان کرد: تاکید بیش از نیمی از اعضای «اکو» بر ترانزیت کالا از مسیر ایران بود. موضوع فلسطین طبق انتظارها به تمام دیدارهای دوجانبه و چندجانبه اجلاس اکو سایه انداخته بود. رئیس جمهور تصریح کرد: در سفر به تاجیکستان یک سند راهبردی و ۱۸ تفاهم نامه همکاری به امضا رسید. مردم و دولت تاجیکستان به دلیل تمدن و فرهنگ مشترک، هم در زبان و هم در عمل اراده همکاری در حوزه‌های مختلف با ایران را دارند.
رئیسی گفت: موضوع فلسطین هم مسأله جهان اسلام است و هم مسأله روز جهان. به پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران در پایان اجلاس اکو بیانیه‌ای در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی صادر شد. محاصره غزه باید زودتر پایان یابد و کمک‌های انسان‌دوستانه به این منطقه ارسال شود. امیدوارم از خبر اجلاس اکو تحت تاثیر موضوع فلسطین بود راضی بوده باشید.

اجلاس اکو تحت تاثیر موضوع فلسطین بود  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۱۰ ۰۲:۴۱:۴۹