اجرای ۷ طرح نوروزی توسط هلال‌احمر استان همدان 

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر اجرای ۷ طرح نوروزی توسط هلال‌احمر استان همدان  به گزارش سوالات شرعی و احکام، سیلوانا صلح میرزایی بیان کرد: با ابلاغ برنامه‌های طرح نوروزی در استان ۷ طرح مروجین سلامت، پایش و غربالگری سلامت، مرهم زائر، پویش بشردوستی، پویش هلال رحمت، نیابت و داوطلب یار امداد و نجات در ایام نوروز اجرا خواهد شد.
صلح میرزایی افزود: طرح پویش هلال رحمت با هدف حمایت از معیشت اقشار نیازمند آسیب پذیر و کمتر برخوردار جامعه و تأمین بخشی از اقلام اساسی و مواد غذایی مورد نیاز این خانوارها در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان صورت می‌پذیرد که از ابتدای طرح تا کنون تعداد ۷۰۳ سبد توزیع شده است.
وی افزود: طرح مروجین سلامت که در چهارشنبه اخر سال با هدف کاهش مخاطرات چهارشنبه سوری و ارائه مشاوره و آگاه سازی اقشار مختلف جامعه به‌ویژه نوجوانان و جوانان و توزیع بروشور و برگزاری کلاس‌های آموزشی مختلف با بهره مندی ۸۷۲۳ نفر صورت پذیرفت.
صلح میرزایی بیان کرد: اجرای طرح پویش بشردوستی با جمع آوری کمک‌های مردمی نقدی و غیر نقدی جهت سیل زدگان استان سیستان و بلوچستان، اجرای طرح داوطلب یار امداد و نجات که با هدف استفاده حداکثری از ظرفیت‌های پزشکان و پی را پزشکان داوطلب در پایگاه‌های امداد و نجات جهت ارائه خدمات به مسافرین نوروزی به صورت حضوری و غیر حضوری است.
وی ادامه داد: طرح مرهم زائر برای سومین سال متوالی اجرا می‌شود که از طریق فراخوان عمومی جمع آوری کمک‌های نقدی و دارویی عموم مردم و شرکت‌های دارویی برای زائرین حسینی صورت می‌پذیرد.
صلح میرزایی گفت: طرح نیابت که در آن داوطلبان علاقمند در ایام مختلف با مراجعه به سرای سالمندان و یا منازل شخصی به سالمندان نیازمند و آنانی که تنها زندگی می‌کنند و خانواده‌های معظم شهدا خدمات بهداشتی، درمانی و رفاهی ارائه می‌کنند که این طرح موجب شد تا سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر در سال ۲۰۱۳ موفق به کسب جایزه توسعه داوطلبان فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر شد.
وی اضافه کرد: پایان اجرای طرح پایش و غربالگری سلامت که با برپایی ایستگاه‌های پایش سلامت در جوار پایگاه‌های ثابت و سیار امداد و نجات و جوانان، کنترل فشار خون، قند خون و نیز نوار قلب و ضربان قلب از مسافرین انجام خواهد شد.. امیدوارم از خبر اجرای ۷ طرح نوروزی توسط هلال‌احمر استان همدان  راضی بوده باشید.

اجرای ۷ طرح نوروزی توسط هلال‌احمر استان همدان   در تاریخ ۲۰۲۴-۰۳-۲۱ ۰۲:۴۰:۱۴