اجرای طرح «دوباره زندگی» در بوشهر/ازدواج مجدد بانوان تسهیل
می‌شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر اجرای طرح «دوباره زندگی» در بوشهر/ازدواج مجدد بانوان تسهیل
می‌شود
سوالات شرعی و احکام- گروه استان‌ها: سال‌ها است که تسهیل در روند ازدواج به عنوان یک مطالبه مهم در جامعه مطرح می‌شود و انتظار می‌رود که همه ظرفیت‌ها برای تحقق این مهم به کار گرفته شود.
در راستای حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و خواسته سیاست‌های کلی نظام بر اساس فرامین ابلاغی رهبر معظم انقلاب اسلامی اقدامات خوبی صورت گرفته که یکی از این طرح‌ها طرح دوباره زندگی است.
اجرای طرح «دوباره زندگی» به‌منظور ازدواج مجدد «بانوان سرپرست خانوار» در استان بوشهر کلید خورده و انتظار می‌رود که همه مسئولان و نهادهای مربوطه برای تحقق این امر پای کار باشند.
به همین منظور با حمایت‌های ادارات بهزیستی و کمیته‌امداد امام خمینی (ره) و با همکاری مؤسسه پیوند سبز و مردمی‌سازی طرح «دوباره زندگی» زمینه ازدواج مجدد «بانوان سرپرست خانوار» در استان بوشهر فراهم شد.
در همین راستا نشست ساماندهی ازدواج مجدد با محوریت بانوان سرپرست خانوار در بوشهر برگزار شد تا مسئولان با همکاری بهتر و بیشتر بتوانند عملکرد دقیق‌تری در این راستا داشته باشند.
گسترش الگوی «دوباره زندگی»
مدیرکل کمیته‌امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر یکشنبه‌شب در نشست ساماندهی ازدواج مجدد بانوان سرپرست خانوار اظهار کرد: باید هرگونه مددرسانی به الگوی «دوباره زندگی» با همکاری تشکل‌های اندیشه‌ورز و مردم‌پایه، مبتنی بر زندگانی شرافتمندانه، پایدار و آگاهانه صورت پذیرد.
محمدرضا میری با بیان اینکه ما از کارهای مردم‌نهاد و مؤسسات حمایتی استقبال می‌کنیم، افزود: هرگاه کار مردم را به مردم واسپاری کردیم مورد حمایت مردم قرار گرفتم و موفق شدیم. اینجانب تا بتوانم از مردم بوشهر حمایت می‌کنم، زیرا مردم در واقع به‌عنوان صاحبان اصلی مملکت هستند.
وی تصریح کرد: کمیته‌امداد امام خمینی (ره) بوشهر در راستای اهدای جهیزیه به جامعه مددجویی در بحث سند ملی ازدواج و جوانی جمعیت در رتبه اول کشور را در بین استان‌ها را دارا است.
مدیرکل کمیته‌امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر گفت: استان ولایتمدار بوشهر در زمینه وفاق، همدلی و نوع‌دوستی جزو استان‌های بی‌نظیر در کشور است.
وی ادامه داد: می‌بایست در حوزه ساماندهی ازدواج و گسترش الگوی «دوباره زندگی» اقدام به برنامه‌ریزی و فرهنگ‌سازی کرد.
میری خاطرنشان کرد: به آن جهت که تشکیل زندگی مجدد مختص بانوان سرپرست خانوار نیازمند پژوهش‌های آسیب‌شناسی، ارائه خدمات مشاوره‌ای و فرهنگ‌سازی و تأمین سبدهای جهیزیه است.
نگاه ویژه به ازدواج مجدد بانوان
مدیرکل بهزیستی استان بوشهر نیز در این جلسه به حفظ کرامت انسانی جامعه هدف در سازمان بهزیستی اشاره کرد و افزود: نگاه اجتماعی استاندار بوشهر در قرارگاه «خانواده و جوانی جمعیت» نسبت به تشکیل زندگی مجدد بانوان سرپرست خانوار یک نگاه ژرف و دغدغه‌مند است.
حسین اسدی‌راد افزود: می‌طلبد برنامه‌ریزی‌ها و هماهنگی‌های ستاد ساماندهی به‌منظور اجرای موفق الگوی «دوبارهِ زندگی» با همکاری نهادهای مردمی به سوی جامعه خارج از جامعه مددجویی سوق داده شود و به مردمی‌سازی این نوع مطالبه‌ها و اقدامات جهادی بپردازیم.
مدیرکل بهزیستی استان بوشهر گفت: در بحث آشناسازی و اقناع جامعه هدف به کمک مراکز مشاوره و روانشناختی و رسانه‌های متخصص در سبک زندگی به‌مانند خبرگزاری بین‌المللی قرآن و دیگر شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی در راستای گره‌گشایی اقناع اجتماعی نیاز است.
اسدی‌راد عنوان کرد: ادارات بهزیستی و کمیته‌امداد امام خمینی (ره) نقش تسهیل‌گری و برنامه‌ریزی برای جامعه مددجویی و افراد آسیب‌پذیر جامعه دارند. پس می‌طلبد که در زمینه اجرای طرح «دوباره زندگی» و حتی در رفع آسیب از فرآیند زندگی افرادی که در تجربه زندگی زوجی دچار مشکل شده‌اند یک پایش با سرفصل‌های تحول‌آفرین انجام پذیرد.
اجرای مطلوب طرح «دوباره زندگی»
کارشناس سبک زندگی در این جلسه با اشاره به تفسیر آیه ۲۲ سوره مبارکه نور، بیان کرد: مهم‌ترین اصلِ معاشرت در سبک زندگی صحیح، پایدار و جاودانه در «أَلَا تُحِبُّونَ أَنْ یَغْفِرَ اللَّهُ لَکُمْ ۗ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَحِیمٌ» است.
حجت‌الاسلام احمدرضا یزدان‌پناه تاکید کرد: مهم‌تر از انفاق در اصل «وَ لا یَأْتَلِ أُولُوا الْفَضْلِ‌» است یعنی هر احسان معنوی و احسان مادی نیازمند استمرار در آن و همچنین نیز استفاده از امکانات دانشی و پژوهشی افراد تجربه‌دار و فرهیخته است.
حجت‌الاسلام یزدان‌پناه با بیان این مطلب که بخشش خدا از شما و گناهان شما در گرو بخشش دیگران از ناحیه شماست، افزود: آدم‌هایی که دارای ایمان هستند همواره ذهن منعطفی دارند و در دایره ایمان و تقوا زندگی می‌کنند.
وی بیان کرد: عفو، بخشندگی و گذشت موجب جلب مغفرت الهی است، و باید این امور در سطح جامعه نهادینه گردد و تبدیل به فرهنگ عمومی شود.
وی دستیابی به پایش جامع در اجرای هر چه مطلوب‌تر طرح «دوباره زندگی» به‌منظور ازدواج مجدد «بانوان سرپرست خانوار» را امری مهم دانست و عنوان کرد: با اجرایی شدن این طرح از طریق سامانه‌های برخط در عرصه نوآوری و فناوری چندرسانه‌ای می‌شود به جدول تحلیل و طبقه‌بندی اطلاعات جامعه هدف بر مبنای آمار رسمی ادارات ثبت‌احوال و ثبت اسناد اقدام امید افزایی شکل بگیرد و اهداف این طرح محقق شود و به مقصد خود برسد.
زهرا کشاورز نیا نیز مددرسانی به طرح «دوبارهِ زندگی» باید مبتنی بر ساختار رویش زندگی شرافتمندانه، پایدار و آگاهانه انجام شود زیرا این طرح در راستای حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و خواسته سیاست‌های کلی نظام بر اساس فرامین ابلاغی رهبر معظم انقلاب اسلامی است. امیدوارم از خبر اجرای طرح «دوباره زندگی» در بوشهر/ازدواج مجدد بانوان تسهیل
می‌شود
راضی بوده باشید.

اجرای طرح «دوباره زندگی» در بوشهر/ازدواج مجدد بانوان تسهیل
می‌شود  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۱-۰۷ ۰۲:۳۹:۰۸