اجاره ۲ هزار اتوبوس از ترکیه برای تردد زائران اربعین

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر اجاره ۲ هزار اتوبوس از ترکیه برای تردد زائران اربعین به گزارش خبرنگار سایت احکام، علی اکبر حسینی محراب پنج شنبه شب در نشست ستاد اربعین حسینی استان در پایانه مرزی شلمچه اظهار کرد: از بدو ورود زائران به استان مسئولیت سلامت، امنیت و رفاه آنان بر عهده ماست و به هیچ وجه نباید در این زمینه کوتاهی داشته باشیم.
وی افزود: اداره کل راهداری نقاط حادثه خیز مسیرها را ایمن و روشنایی و علائم هشدار نصب کند.
حسینی‌محراب تصریح کرد: به منظور تأمین و ارتقای تجهیزات سرمایشی، حدود ۴۰۰ کولر از سازمان اموال تملیکی برای مواکب شلمچه و چذابه در نظر گرفته‌ایم.
استاندار خوزستان ادامه داد: شرکت برق برای مواقع بروز حوادث احتمالی در شبکه برق اضطراری تأمین کند تا مشکلی از این بابت نداشته باشیم.
حسینی‌محراب اظهار کرد: در خصوص موضوع سوخت نیز در ستاد مرکزی اربعین کشور صحبت کردیم که سهمیه ویژه‌ای برای جایگاه‌های سوخت در مسیرهای منتهی به مرز در نظر گرفته شود.
استاندار خوزستان توضیح داد: اتباع خارجی که در ایران مقیم هستند از شلمچه و اتباعی که از خارج از مرزها وارد کشور می‌شوند از مرز چذابه تردد خواهند داشت؛ اتباع خارجی برادر ما هستند و موظفیم بهترین خدمات و پذیرایی را برای این عزیزان فراهم کنیم.
حسینی محراب عنوان کرد: از زائران درخواست داریم از شهر مبدا خود نسبت به تهیه ارز اقدام نمایند.
استاندار خوزستان تصریح کرد: حیاتی (معاون امنیتی انتظامی استانداری) به عنوان فرمانده قرارگاه اربعین در مرز شلمچه و خانچی (معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری) به عنوان فرمانده قرارگاه اربعین در مرز چذابه تعیین شدند و این دو مقام محور کلیه هماهنگی‌ها و همکاری ستاد اربعین در دو مرز هستند و ارتباط با طرف عراقی نیز به صورت متمرکز و از طریق فرمانده قرارگاه مرزی خواهد بود.
رئیس ستاد اربعین حسینی استان ادامه داد: برای حمل و نقل زائران بنا شده ۲ هزار اتوبوس از ترکیه اجاره شود. همچنین اتوبوس‌های بخش خصوصی از سراسر کشور ساماندهی و در مرزها مستقر خواهند شد.
بر اساس این گزارش ساماندهی پارکینگ‌ها، بهبود آنتن‌دهی اپراتورهای موبایل، تأمین آب و یخ و دیگر اقلام ضروری از دیگر مواردی بود که در این نشست مورد تاکید استاندار خوزستان قرار گرفت. امیدوارم از خبر اجاره ۲ هزار اتوبوس از ترکیه برای تردد زائران اربعین راضی بوده باشید.

اجاره ۲ هزار اتوبوس از ترکیه برای تردد زائران اربعین  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۸-۱۸ ۰۲:۴۸:۴۲