اتحادیه عرب حمله به جنین را «جنایت جنگی» خواند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر اتحادیه عرب حمله به جنین را «جنایت جنگی» خواند به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از العربی، دبیرخانه اتحادیه کشورهای عضو اتحادیه عرب، رژیم صهیونیستی را به دلیل استفاده از نیروی نظامی بیش از حد خشن علیه مردم جنین در شمال کرانه باختری محکوم کرد.
اتحادیه عرب همچنین استفاده از جنگنده‌های هوایی علیه افراد غیرمسلح در شهرها، روستاها، اردوگاه‌ها و همچنین حملات و تروریسم شهرک نشینان تحت حمایت ارتش رژیم صهیونیستی را محکوم کرد.
اتحادیه عرب در بیانیه‌ای تل آویو را «مسئول کامل این تجاوز دانست و این جنایات را به عنوان جنایات جنگی و نقض میثاق‌ها، قوانین و قطعنامه‌های مشروعیت بین‌المللی» عنوان کرد.
اتحادیه عرب در بیانیه خود گفت که اقدامات اسرائیل تلاش‌ها برای تضمین صلح و ثبات در منطقه را تضعیف می‌کند.
این اتحادیه همچنین نسبت به پیامدهای بسیار خطرناک تجاوزات و تأثیر مخرب آن بر امنیت و ثبات فلسطین و منطقه هشدار داد.
اتحادیه عرب در ادامه از جامعه بین المللی به ویژه شورای امنیت سازمان ملل خواست تا تجاوزات صهیونیست‌ها را متوقف کرده و از مردم فلسطین حمایت کنند. این اتحادیه اقدامات و حملات علیه جنین را مصداق جنایت جنگی عنوان کرد.
همچنین احمد ابوالغیط، دبیرکل اتحادیه عرب روز دوشنبه در توئیتر نوشت: «بمباران شهرها و اردوگاه‌ها توسط هواپیماها و بولدوزر کردن خانه‌ها و جاده‌ها یک مجازات و انتقام جمعی است که تنها منجر به انفجار بیشتر و بدتر شدن اوضاع می‌شود.»
وی افزود: ما از حامیان صلح در سراسر جهان می‌خواهیم که فوراً برای توقف این روند شوم و جنایتکارانه مداخله کنند.
رادیو ارتش رژیم صهیونیستی روز گذشته گفته بود که بیش از ۱۰۰۰ سرباز و ده‌ها پهپاد در عملیات نظامی روز دوشنبه در جنین شرکت داشتند.
از سوی دیگر وزارت امور خارجه مصر در بیانیه‌ای این حمله را محکوم کرد و گفت که اسرائیل قوانین بین‌المللی را زیر پا می‌گذارد. قوانینی که به گفته قاهره تعهدات روشن و مشخصی را بر این کشور به عنوان قدرت اشغالگر تحمیل می‌کند.
مصر همچنین نسبت به خطرات جدی تشدید تنش‌های مداوم اسرائیل علیه فلسطینی‌ها که منجر به تشدید تنش، تشدید رنج مردم فلسطین و تضعیف تلاش‌های مصر و شرکای منطقه‌ای و بین‌المللی آن برای کاهش تنش در سرزمین‌های اشغالی می‌شود، هشدار داد.
قاهره از «بازیگران و تأثیرگذاران بین‌المللی خواست تا برای پایان دادن به این تخلفات مداخله کنند و از مردم فلسطین که رنج‌هایشان روز به روز بیشتر می‌شود، حمایت کنند.»
گزارش شده است که حداقل ۱۰ فلسطینی از آغاز عملیات نظامی در سحرگاه روز دوشنبه در جنین به شهادت رسیده‌اند.
شورای اتحادیه عرب نیز قرار است در پی تجاوز جدید رژیم صهیونیستی به اردوگاه جِنین در کرانه باختری، نشست فوق‌العاده برگزار کند.
نشست فوق‌العاده اتحادیه عرب در سطح نمایندگان دائم کشورهای عضو این اتحادیه روز سه‌شنبه (۱۳ تیر) به منظور بررسی تجاوز رژیم صهیونیستی به اردوگاه جِنین برگزار خواهد شد.
بنابر گزارش وبگاه اردنی «عمون»، این نشست بنابه درخواست فلسطین با هدف بررسی مقابله با تجاوزات مستمر رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین به ویژه در شهر جِنین و اردوگاه آن، برگزار می‌شود. امیدوارم از خبر اتحادیه عرب حمله به جنین را «جنایت جنگی» خواند راضی بوده باشید.

اتحادیه عرب حمله به جنین را «جنایت جنگی» خواند  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۷-۰۴ ۰۲:۳۷:۴۸