اتحادیه اروپا تحریم‌های خود علیه روسیه را تمدید کرد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر اتحادیه اروپا تحریم‌های خود علیه روسیه را تمدید کرد به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از شبکه خبری الجزیره، اتحادیه اروپا تحریم‌های خود علیه روسیه را تمدید کرد.
در بیانیه شورای اروپا آمده است که این تمدید شامل تحریم‌هایی می‌شود که به دلیل جنگ میان روسیه و اوکراین اعمال شده‌اند و تا ۳۱ ژوئیه / تیر ۲۰۲۴ ادامه خواهد داشت.
تحریم‌ها علیه روسیه طیف گسترده‌ای از جمله تجارت، مالی، صنعت، فناوری، حمل‌ونقل، کالاهای لوکس و کالاها با کاربرد دوگانه را در بر می‌گیرد.
شورای اروپا در بروکسل در بیانیه‌ای گفت: این تحریم‌ها در اصل در سال ۲۰۱۴ آغاز شد و طیف گسترده‌ای از حوزه‌ها از جمله تجارت، دارایی، فناوری، کالاهای دارای مصارف دوگانه، صنعت، حمل و نقل و کالاهای لوکس را در بر می‌گیرد.
واردات یا انتقال نفت خام روسیه از راه دریافت، برخی محصولات نفتی خاص، اخراج بانک‌های روسی از سوئیفت و تعلیق فعالیت برخی از رسانه‌های روس از جمله اقدامات دیگری است که علیه مسکو اتخاذ شده است.
علاوه بر این، شورای اروپا دوشنبه سازمان «لیگ امن اینترنت» روسیه را و رئیس آن «یکاترینا میزولینا» را در چارچوب «تحریم‌های بشردوستانه» تحریم کرد. دو قاضی روس نیز از جمله افرادی هستند که دوشنبه به فهرست تحریم‌ها اضافه شدند.
اتحادیه اروپا از زمان حمله روسیه به اوکراین در فوریه ۲۰۲۲ تاکنون ۱۲ بسته تحریمی علیه مسکو وضع کرده است.
ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه ۲۱ فوریه ۲۰۲۲ (دوم اسفند ۱۴۰۰) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو، استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوهانسک را در منطقه دونباس به رسمیت شناخت.
پوتین سه روز پس از آن، پنجشنبه ۲۴ فوریه (۵ اسفند ۱۴۰۰) نیز عملیاتی نظامی که آن را «عملیات ویژه» خواند، علیه اوکراین آغاز کرد و به این ترتیب روابط پرتنش مسکو – کی‌یف به رویارویی نظامی تبدیل شد.
آمریکا و کشورهای غربی در پاسخ به این اقدام روسیه، علاوه بر آنکه تحریم‌های گسترده‌ای را علیه مسکو اعمال کرده‌اند، میلیاردها دلار تسلیحات و تجهیزات نظامی نیز به کی‌یف ارسال کرده‌اند. امیدوارم از خبر اتحادیه اروپا تحریم‌های خود علیه روسیه را تمدید کرد راضی بوده باشید.

اتحادیه اروپا تحریم‌های خود علیه روسیه را تمدید کرد  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۱-۳۰ ۰۲:۳۸:۰۵