اتحادیه اروپا با یک روز تاخیر به تحولات یمن واکنش نشان
داد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر اتحادیه اروپا با یک روز تاخیر به تحولات یمن واکنش نشان
داد
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از تاس، تقریباً یک روز پس از حملات آمریکا و انگلیس به اهدافی در یمن، «جوزپ بورل»، نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجی از طرف کشورهای عضو این اتحادیه بیانیه‌ای صادر کرد که در آن به اقدامات واشنگتن و لندن در یمن اشاره نکرده است، اما وی در این بیانیه‌ای از یمنی‌ها خواست خویشتنداری کنند و همزمان خاطرنشان کرد که دولت‌ها حق دارند از کشتی‌های خود محافظت کنند.
در این بیانیه آمده است که اتحادیه اروپا از پذیرش قطعنامه ۲۷۲۲ شورای امنیت سازمان ملل متحد در ۱۰ ژانویه که حملات یمن به کشتیرانی دریای سرخ را به شدت محکوم می‌کند، استقبال می‌کند، چون حفظ آزادی کشتیرانی در دریای سرخ برای جریان آزاد تجارت جهانی و امنیت منطقه‌ای حیاتی است.
اتحادیه اروپا از نیروهای یمنی می‌خواهد برای جلوگیری از تشدید تنش در دریای سرخ و منطقه، خویشتنداری کنند. در این زمینه، اتحادیه اروپا تعهد همه کشورها را برای احترام به تحریم تسلیحاتی تحت قطعنامه ۲۲۱۶ (۲۰۱۵) شورای امنیت سازمان ملل یادآوری می‌کند.
به گفته بورل، «اتحادیه اروپا خواستار مداخله شورای امنیت سازمان ملل متحد است تا حملات یمن که تجارت جهانی را مختل می‌کند و حقوق کشتیرانی و همچنین صلح و امنیت منطقه را تضعیف می‌کند، فوراً متوقف شود.»
رئیس دیپلماسی اتحادیه اروپا در پایان گفت: اتحادیه اروپا به کمک به ثبات منطقه ادامه خواهد داد.
این در حالی است که روز گذشته «محمد البخیتی»، عضو دفتر سیاسی انصارالله یمن به المیادین گفت: یمن توانست که قواعد درگیری جدیدی در دریای سرخ ایجاد کند که ثابت و دائمی خواهد بود و احدی نمی‌تواند آن‌را تغییر دهد.
وی افزود: آمریکا و انگلیس به طور مستقیم وارد جنگ شده‌اند و این لحظه‌ای است که ما انتظارش را می‌کشیدیم.
البخیتی بیان کرد: عملیات‌های ما در عمق رژیم صهیونیستی و دریای سرخ، خسارت‌های زیادی را به آمریکاییها و اسرائیلی‌ها وارد کرده است.
عضو دفتر سیاسی انصارالله یمن بیان کرد: باید که در قبال اقدامات آمریکا و انگلیس به پا خیزیم. پیش از این ما فقط کشتی‌ها مرتبط با رژیم صهیونیستی را هدف قرار می‌دادیم و امروز کشتی‌های انگلیسی و آمریکایی جرأت عبور از دریای سرخ را ندارند. امیدوارم از خبر اتحادیه اروپا با یک روز تاخیر به تحولات یمن واکنش نشان
داد
راضی بوده باشید.

اتحادیه اروپا با یک روز تاخیر به تحولات یمن واکنش نشان
داد  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۱-۱۳ ۰۲:۳۸:۰۴