ابعاد زندگی انسان در ایجاد مسکن و چگونگی شهرسازی دیده
شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ابعاد زندگی انسان در ایجاد مسکن و چگونگی شهرسازی دیده
شود
به گزارش خبرنگار سایت احکام، حجت الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنوری بعد از ظهر پنجشنبه در نشست تبیینی معماری و شهرسازی اسلامی – ایرانی که به همت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم و بسیج مهندسین استان قم برگزار شد اظهار داشت: مسکن باید به عنوان زیستگاه و زیست بوم به آن نگاه شود و محیط پیرامون نیز متناسب با آن ایجاد شود.
نایب رئیس مجلس مجلس شورای اسلامی گفت: اولین نکته‌ای که در زمینه زیستگاه باید بدان توجه شود، زیست دینی و الهی است؛ چرا که فطرت انسان الهی است.
وی گفت: توجه به زیست فرهنگی نیز موضوع مهمی است که باید بدان توجه شود و معتقدیم فرهنگ نجات بخش، در شاخصه دینی و عبادی نهفته است.
ذوالنوری ادامه داد: شاخصه‌های دیگری مثل ارتباطاتی و معاشرتی نیز باید در ساخت مسکن لحاظ شود که در این زمینه روایات زیادی در خصوص صله رحم و برکات آن داریم که متأسفانه امروز این ارتباطات کمرنگ شده است.
وی گفت: امروز متأسفانه بسیاری از خانه‌ها در شهرهای بزرگ به صورت خوابگاهی است که ضرورت دارد ابعاد زندگی انسان در ایجاد مسکن و شهرسازی دیده شود.
ذوالنوری بیان داشت: متأسفانه رشد و توسعه شهرها بر اساس برنامه نبوده و بر پایه تسلیم در برابر شرایط بوده است و ایجاد بسیاری از زیرساخت‌ها انفعالی بوده است، در حالی که شهرسازی مطلوب می‌بایست متناسب با زیرساخت‌ها ایجاد شود.
وی ابراز داشت: سیاست‌های مدون جامع و حساب شده ای بر اساس شاخص‌های دینی، عرفی، اجتماعی، اقتصادی و آموزشی در حوزه شهرسازی تعریف و تدوین نشده است و دولت‌ها علارغم وعده‌هایی که می‌دهند اما در پایان دوره خروجی مطلوبی ندارند.
نماینده مردم قم در خانه ملت افزود: امروز کسی نیست که نگوید تهدیدات امنیتی کشور مرهون شرایط اجتماعی، فضای مجازی، مشکلات خانوادگی، معضلات اجتماعی نیست که این امر در طول ده‌ها ایجاد شده است و سبک زندگی جامعه تغییر یافته است که بخش مهمی از آن مسکن و محل تعالی و زندگی انسان است. امیدوارم از خبر ابعاد زندگی انسان در ایجاد مسکن و چگونگی شهرسازی دیده
شود
راضی بوده باشید.

ابعاد زندگی انسان در ایجاد مسکن و چگونگی شهرسازی دیده
شود  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۲۳ ۰۲:۴۴:۰۰