ابزارآلات سنگی ۷۰۰ هزار ساله در مهاباد رونمایی شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ابزارآلات سنگی ۷۰۰ هزار ساله در مهاباد رونمایی شد به گزارش سوالات شرعی و احکام، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مهاباد روز شنبه در حاشیه آئین رونمایی از این آثار تاریخی اظهار کرد: این ابزار آلات سنگی با این قدمت و تاریخ در کشور منحصر بفرد بوده و نمونه آنها در سایر نقاط کشور کمتر از انگشتان دست است.
واحد جولایی اضافه کرد: در این نمایشگاه ۱۰ ابزار آلات سنگی به نمایش گذاشته شده که نشان از وجود انسان در این منطقه و رشته کوه‌های زاگرس است.
وی با بیان اینکه این ابزار آلات برای اولین بار به نمایش گذاشته شده است، گفت: تمام این ابزار آلات توسط کارشناسان و باستان شناسان بزرگ جهان و دانشگاه‌های معتبر از جمله کلن آلمان و بوردو فرانسه تأیید شده است.
جولایی اضافه کرد: این نمایشگاه تا پایان تعطیلات در موزه مردم شناسی مهاباد برای بازدید علاقمندان دایر است.
فرماندار ویژه مهاباد هم در حاشیه مراسم رونمایی گفت: وجود این آثار تاریخی و گرانبها در منطقه و حضور انسان در بیش از ۷۰۰ هزار سال قبل بوده در این منطقه، نشان دهنده قدمت شهرستان است.
حسن عباسی با تاکید بر حفظ این آثار ارزشمند بیان کرد: تعیین مکان مناسب برای ایجاد یک موزه و نگهداری از آثار تاریخی نیز در دستور کار قرار دارد. امیدوارم از خبر ابزارآلات سنگی ۷۰۰ هزار ساله در مهاباد رونمایی شد راضی بوده باشید.

ابزارآلات سنگی ۷۰۰ هزار ساله در مهاباد رونمایی شد  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۳-۲۴ ۰۲:۴۲:۵۸