آینده تحولات جهان به نفع کشورهای آزادی‌خواه و مستقل جهان
است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر آینده تحولات جهان به نفع کشورهای آزادی‌خواه و مستقل جهان
است
به گزارش سوالات شرعی و احکام، حجت الاسلام رئیسی بعد از ظهر امروز دوشنبه به وقت محلی در جریان سفر رسمی به ونزوئلا، در نشست مشترک هیئت‌های عالی‌رتبه دو کشور، با تشکر از استقبال گرم دولت و مردم ونزوئلا، روابط دو کشور را راهبردی توصیف و تصریح کرد: با وجود گسترش روابط ایران و ونزوئلا در سال‌های اخیر، ظرفیت‌های متنوع متقابل ایجاب می‌کند توافقات دو کشور هر چه سریع‌تر اجرایی و روابط فیمابین به سطوح بالاتری ارتقا یابد.
سید ابراهیم رئیسی با اشاره به توانمندی‌های کشورمان در عرصه صدور خدمات فنی-مهندسی و فرآوری محصولات کشاورزی و معدنی، خاطرنشان کرد: ملت ایران به‌واسطه ایستادگی در برابر نظام سلطه و غلبه بر تحریم‌ها تجربیات و دستاوردهای ارزشمندی در زمینه علمی و فناوری به‌دست آورده است که می‌تواند این دستاوردها را با ونزوئلا تبادل کند.
رئیس جمهور با اشاره به هدفگذاری حجم تبادلات دو کشور تا ۱۰ میلیارد دلار در میان مدت تاکید کرد که این رقم می‌تواند در گام بعدی تا ۲۰ میلیارد دلار نیز افزایش یابد.
سید ابراهیم رئیسی با تاکید بر فعال‌تر شدن خطوط کشتیرانی میان دو کشور، گسترش همکاری‌ها در حوزه‌های صنعتی، معدنی، انرژی و مسائل پولی و بانکی را در تعمیق و تقویت روابط دو کشور حائز اهمیت دانست.
رئیس جمهور با بیان اینکه نظام جدیدی در جهان در حال شکل‌گیری است، آینده این تحولات را به نفع کشورهای آزادی‌خواه و مستقل جهان دانست.
نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا نیز در نشست مشترک هیئت‌های عالی‌رتبه دو کشور با تمجید از سابقه روابط راهبردی تهران و کاراکاس، از عزم خود و اعضای کابینه این کشور برای آغاز دور جدیدی از تلاش‌ها و اقدامات برای گسترش روابط با جمهوری اسلامی ایران خبر داد.
وی با اشاره به تلاش‌های ایران و ونزوئلا برای کاهش وابستگی اقتصادی به درآمدهای نفتی و در نتیجه افزایش مقاومت اقتصاد دو کشور در برابر تکانه‌های خارجی گفت: در جهان جدیدی که در حال شکل‌گیری است، امپریالیسم در حال سقوط بوده و کشورهایی که در برابر زیاده‌خواهی مستکبران مقاومت و ایستادگی کردند در آستانه پیروزی قرار دارند.
رئیس جمهور ونزوئلا همچنین با ابراز خرسندی از فعال شدن دوباره شرکت‌های صنعتی ایرانی همچون تراکتورسازی و خودروسازی در ونزوئلا، بر تلاش برای تحقق هدف‌گذاری افزایش حجم تبادلات تجاری دو کشور به رقم ۱۰ میلیارد دلار تاکید کرد.
مادورو با تاکید بر ضرورت راه‌اندازی خط هوایی مستقیم بین دو کشور و نیز تقویت خطوط کشتیرانی برای افزایش مبادلات تجاری میان ایران و ونزوئلا گفت: دو کشور در حوزه گردشگری، کشاورزی و دامپروری ظرفیت‌های مناسبی برای همکاری دارند.
وی همچنین سرمایه‌گذاری ایران در استخراج طلا در ونزوئلا و همکاری شرکت‌های ایرانی در حوزه‌های صنعتی با این کشور را روابط برد- برد برای دو طرف دانست.
در نشست هیئت‌های عالی‌رتبه ایران و ونزوئلا، رؤسای جمهور دو کشور شهید «حاج قاسم سلیمانی» و «سیمون بولیوار» سیاستمدار فقید ونزوئلایی را قهرمانان مبارزه با سلطه و امپریالیسم خواندند.
«نیکولاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا ساعاتی پیش در محل کاخ ریاست جمهوری این کشور موسوم به «میرا فلورس» به صورت رسمی از حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور که در صدر هیأت عالی‌رتبه سیاسی و اقتصادی به ونزوئلا سفر کرده، استقبال کرد.
در این مراسم جمعی از اقشار مختلف مردم کاراکاس نیز حضور داشتند و در بدو ورود رئیس جمهوری اسلامی ایران به کاخ ریاست‌جمهوری، با در دست داشتن پرچم‌های ایران و ونزوئلا از حجت الاسلام رئیسی و هیئت عالی‌رتبه همراه استقبال کردند.
در این مراسم، پس از نواخته شدن سرود ملی دو کشور و ثبت عکس یادگاری، رؤسای جمهور ایران و ونزوئلا اعضای هیأت‌های عالی‌رتبه دو کشور را به یکدیگر معرفی کردند. در حین نواخته شدن سرود ملی جمهوری اسلامی ایران جمعی از کودکان و نوجوانان ونزوئلایی سرود ملی کشورمان را با زبان فارسی همخوانی کردند.
پس از برگزاری مراسم استقبال رسمی، رؤسای جمهور ایران و ونزوئلا ابتدا دیداری خصوصی با یکدیگر داشتند و سپس نشست و مذاکرات هیأت‌های عالی‌رتبه دو کشور برگزار شد و در ادامه مقامات عالی‌رتبه ایران و ونزوئلا در حضور رؤسای جمهور دو کشور ۱۹ سند همکاری امضا کردند.
حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی که به دعوت رسمی «نیکولاس مادورو» به «ونزوئلا» سفر کرده است، ظهر روز دوشنبه به وقت محلی وارد فرودگاه بین‌المللی کاراکاس شد و مورد استقبال وزیر امور خارجه این کشور قرار گرفت.
حجت الاسلام رئیسی در اولین برنامه از سفر رسمی خود به ونزوئلا، با حضور در مقبره «سیمون بولیوار» در شهر کاراکاس ضمن اهدای تاج گل، به مقام رهبر انقلاب‌های آزادیبخش آمریکای لاتین و سیاستمدار فقید ونزوئلا ادای احترام کرد.
رئیس جمهور همچنین دفتر یادبود سیمون بولیوار را امضا کرد.
حجت الاسلام رئیسی بامداد دوشنبه به وقت تهران در صدر هیأتی سیاسی و اقتصادی و در راستای تقویت روابط با کشورهای دوست و همسو، عازم کشورهای ونزوئلا، نیکاراگوئه و کوبا در آمریکای لاتین شد.
کاراکاس نخستین مقصد سفر پنج روزه حجت الاسلام رئیسی است. امیدوارم از خبر آینده تحولات جهان به نفع کشورهای آزادی‌خواه و مستقل جهان
است
راضی بوده باشید.

آینده تحولات جهان به نفع کشورهای آزادی‌خواه و مستقل جهان
است  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۱۳ ۰۲:۳۹:۲۱