آیا تل‌آویو سرنوشت عرفات را برای عباس رقم می زند؟

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر آیا تل‌آویو سرنوشت عرفات را برای عباس رقم می زند؟ به گزارش سوالات شرعی و احکام، رئیس کمیته فلسطینی تحقیق در مورد فوت یاسر عرفات، هشدار داد که احتمال تکرار سناریوی ترور عرفات علیه محمود عباس وجود دارد.
روزنامه رأی الیوم، «توفیق الطیراوی» رئیس کمیته فلسطینی تحقیق در مورد فوت یاسر عرفات هشدار داد که احتمال دارد «سناریوی ترور» عرفات این بار علیه محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تکرار شود.
ژنرال «توفیق الطیراوی» رئیس کمیته فلسطینی تحقیق در مورد فوت یاسر عرفات اعلام کرد که دلایل سیاسی موجود حاکی از این است که همان رویکردی که در زمان عرفات وجود داشت، اکنون نیز وجود دارد.
عضو کمیته مرکزی جنبش فتح اضافه کرد که سران تل‌آویو بر این باورند هنگامی که از یک رهبر فلسطینی خلاص می‌شوند، رهبر دیگری روی کار می‌آید که چه بسا مواردی را که رهبر قبلی امضا نکرد، امضا کند.
سران تل‌آویو معتقدند احتمال دارد رهبری که به جای رئیس کنونی روی کار می‌آید بر سر مواردی که محمود عباس با آن مخالف است، با آنان به توافق برسد.
در گزارش این تیم پزشکی وجود مقادیر زیادی ماده پلونیوم در جسد عرفات تأیید شد.
اما الطیراوی پیش از این نیز با بیان اینکه بر اساس تحقیقات کمیته فلسطینی، عرفات به دلیل کهولت سن یا ابتلاء به بیماری و به مرگ طبیعی فوت نکرد، تل‌آویو را به ترور وی متهم کرد.
عرفات در ۱۱ نوامبر ۲۰۰۴ در یکی از بیمارستان‌ها فرانسه درگذشت.
وکیل بیوه عرفات نیز در آن زمان خاطرنشان کرد که آزمایش‌های انجام شده در فرانسه بر روی جسد عرفات نشان داد که مقدار پلونیوم ۲۱۰ گاهی اوقات ۲۰ بار و گاهی هم ۴۰ بار بالاتر از اندازه طبیعی بوده است که در آزمایش‌های دیگر در سوئیس به اثبات رسیده است.
پلونیوم یک عنصر پرتوزا، سمی و بسیار خطرناک است. امیدوارم از خبر آیا تل‌آویو سرنوشت عرفات را برای عباس رقم می زند؟ راضی بوده باشید.

آیا تل‌آویو سرنوشت عرفات را برای عباس رقم می زند؟  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۱۲ ۰۲:۳۹:۰۲