آپنه خواب منجر به کاهش حجم مغز می شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر آپنه خواب منجر به کاهش حجم مغز می شود به گزارش خبرنگار سایت احکام به نقل از مدیکال نیوز، آنها دریافتند که در بین مبتلایان به آپنه خواب، افراد مثبت آمیلوئید در برابر از دست دادن حجم مغز و نمرات ضعیف‌تر در تست‌های حافظه نسبت به همتایان منفی آمیلوئید آسیب پذیرتر هستند.
آپنه خواب یک نوع اختلال خواب است که شامل توقف مکرر و شروع تنفس در هنگام خواب است که می‌تواند منجر به سطح اکسیژن کم شود.
مطالعات نشان می‌دهد که آپنه خواب ممکن است خطر کاهش شناختی و زوال عقل را افزایش دهد.
تحقیقات همچنین نشان می‌دهد که آپنه خواب ممکن است باعث ایجاد پروتئین‌های بتا آمیلوئید در مغز شود که مشخصه بارز بیماری آلزایمر است.
کسب درک بیشتر در مورد چگونگی تأثیر آپنه خواب بر حجم مغز برای درک بیشتر در مورد وضعیت و راه‌های درمانی احتمالی آن بسیار مهم است.
محققان دریافتند که آپنه خواب در بزرگسالان مبتلا به ساخت بتا آمیلوئید با آتروفی لوب تمپورال داخلی مرتبط است و آپنه خواب ممکن است خطر ابتلا به اختلال حافظه را با گذشت زمان افزایش دهد.
این مطالعه نشان می‌دهد که آپنه خواب ممکن است باعث تغییر در تجمع آمیلوئید شود یا از طریق مکانیسم متفاوت بر حجم هیپوکامپ تأثیر بگذارد.
محققان معتقدند درمان آپنه خواب یکی از مؤثرترین اقداماتی است که می‌تواند هنگام معالجه افراد مبتلا به بیماری آلزایمر انجام شود. امیدوارم از خبر آپنه خواب منجر به کاهش حجم مغز می شود راضی بوده باشید.

آپنه خواب منجر به کاهش حجم مغز می شود  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۰۷ ۰۲:۳۶:۵۹