آمریکا: گشایش مهمی در روند مذاکرات اسراییل و حماس رخ داده
است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر آمریکا: گشایش مهمی در روند مذاکرات اسراییل و حماس رخ داده
است
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از خبرگزاری رویترز، مقامات آمریکایی همگام با مقامات صهیونیست از پیشنهاد قابل توجه حماس درباره مذاکرات صلح و تبادل اسرا میان طرفین خبر می‌دهند.
یک مقام آمریکایی که نخواست نامش فاش شود در این زمینه به رویترز گفت: جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا و بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی طی تماسی که امروز داشتند پیش نویس توافق را انجام داده‌اند و شاهد یک پیشرفت جدی و مهم برای رسیدن به توافق هستیم.
با این وجود، هنوز مسائل مهمی درباره اجرایی کردن توافق وجود دارد اما پاسخ حماس باعث پیشرفت در روند مذاکرات شده و می‌تواند پایه‌ای برای رسیدن به توافق نهایی برای تبادل اسرای میان طرفین و استقرار آتش بس در غزه شود.
این مقام تاکید دارد: اکنون واشنگتن بر این باور است گشایش مهمی برای رسیدن به توافق صورت گرفته و حماس اصلاحات قابل توجهی در موضع پیشین خود در مورد توافق انجام داده است.
قرار است دور بعدی مذاکرات میان حماس و هیأت رژیم صهیونیستی در دوحه، پایتخت قطر برگزار شود. دیوید بارنیا، رئیس موساد ریاست هیأت صهیونیست را برعهده خواهد داشت.
کاخ سفید از شرکت یک هیأت آمریکایی در مذاکرات صلح میان حماس و رژیم صهیونیستی خبر می‌دهد، اتفاقی که احتمالاً با هدف قطعی شدن توافق میان طرفین رخ می‌دهد زیرا جو بایدن برای انتخابات ریاست جمهوری پیشین به استقرار صلح در غزه نیاز حیاتی دارد. امیدوارم از خبر آمریکا: گشایش مهمی در روند مذاکرات اسراییل و حماس رخ داده
است
راضی بوده باشید.

آمریکا: گشایش مهمی در روند مذاکرات اسراییل و حماس رخ داده
است  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۷-۰۵ ۰۲:۳۷:۲۹