آمریکا پولی برای تقویت نیروهای خود در خاورمیانه
ندارد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر آمریکا پولی برای تقویت نیروهای خود در خاورمیانه
ندارد
به گزارش سوالات شرعی و احکام، وب سایت آمریکایی پولیتیکو در گزارشی به سراغ هزینه‌های سنگین مالی جنگ اسرائیل روی دست آمریکا رفته و در این گزارش گفته است که از زمان حملات غافلگیرانه حماس به اسرائیل در ۷ اکتبر، وزارت دفاع آمریکا دستور داده است که یک گروه حمله ناو هواپیمابر، پدافند هوایی، جت‌های جنگنده و صدها سرباز دیگر به خاورمیانه اعزام شوند تا از تبدیل درگیری به یک جنگ منطقه‌ای جلوگیری کنند.
پنتاگون نیز تائید کرده است که آمریکا دیگر پولی برای تقویت نیروهای خود در خاورمیانه ندارد.
ارتش آمریکا مانند بقیه دولت فدرال، تحت یک اقدام مالی فدرال عمل می‌کند که هزینه‌ها را در سطوح سال قبل متوقف می‌کند. «کریس شروود»، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گفته است از آنجایی که جابجایی نیروهای آمریکا در خاورمیانه برنامه ریزی نشده بود، پنتاگون مجبور شد از حساب‌های عملیاتی پول برداشت کند.
از آنجایی که وزارت دفاع آمریکا مجبور به تأمین بودجه مورد نیاز خود در جنگ غزه است، این بدان معناست که پول کمتری برای آموزش، تمرینات و استقرارهایی که ارتش قبلاً برای سال آتی برنامه ریزی کرده بود، دست می‌آید.
ساعتی پیش از این نیز، وزارت دفاع آمریکا موسوم به پنتاگون اعلام کرد که همزمان با آتش‌بس موقت در غزه، پرواز هواپیماهای جاسوسی خود بر فراز این منطقه به منظور جمع‌آوری اطلاعات را متوقف کرده است.
در واقع اعلام توقف پرواز جنگنده‌های آمریکا بر فراز نوار غزه اعترافی آشکار به مشارکت آمریکا در این جنگ است.
این در حالی است که آمریکایی‌ها قبلاً منکر هرگونه حضور نظامی در جنگ غزه بودند.
پنتاگون در عین حال افزوده است که نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه از زمان توقف عملیات نظامی در غزه مورد حمله قرار نگرفته‌اند.
وزارت دفاع آمریکا همچنین ادعا کرده است که تمرکز ما با اسرائیلی‌ها بر ضرورت آغاز عملیات نظامی مطابق با قوانین جنگ است.
پیش از این نیز، «ایتمار بن گویر»، وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی ادعا کرده است که توقف جنگ در غزه به معنی انحلال و فروپاشی اسرائیل خواهد بود.
هفته گذشته نیز، «ایتمار بن گویر» که از او به عنوان افراطی‌ترین وزیر کابینه بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی یاد می‌شود، در واکنش به توافق آتش‌بس و تبادل اسرا بین اسرائیل و جنبش حماس، آن را یک اشتباه تاریخی و تسلیم شدن تل‌آویو در برابر یحیی السنوار رئیس دفتر سیاسی حماس در نوار غزه توصیف کرد.
بر اساس این گزارش، وی که خود و اعضای حزب متبوعش در کابینه به این توافق رأی منفی داده‌اند، این توافق را اتفاقی خطرناک و اشتباهی تاریخی خواند و تصریح کرد که از نظر وی طرحی که باعث آزادی زنان و کودکان در نوار غزه شود، طرح اخلاقی نیست و اقدامی غیر منطقی و غیر قابل تحقق به نظر می‌رسد.
این وزیر افراطی کابینه نتانیاهو کلیات این توافق را برای اسرائیل خطرناک توصیف و تاکید کرد که این رژیم بار دیگر اسیر تکرار اشتباهات گذشته شده و دیکته‌های یحیی السنوار رییس دفتر سیاسی جنبش حماس در نوار غزه را پذیرفت.
وی بدون اشاره به تلفات و خسارات گسترده اقتصادی و انسانی رژیم اسرائیل از جنگ غزه و فشار بی‌سابقه بین‌المللی بر این رژیم مدعی شد که فشارها بر حماس سنگین است و در این شرایط نباید این فشارها متوقف شود، بلکه باید این روند ادامه پیدا کند. بن‌گویر با اشاره به اینکه وزرای حزب وی به این توافق رأی منفی داده‌اند، گفت که رهبران اسرائیل باید تصمیمات سختی بگیرند و بین گزینه‌های بد یکی را انتخاب کنند. در حالی که ۳۵ وزیر کابینه بنیامین نتانیاهو از جمله «اسموتریچ»، وزیر تندرو دارایی کابینه، به توافق آتش‌بس با حماس رأی مثبت دادند، ایتمار بن گویر و دو وزیر دیگر هم حزبی او به این توافق رأی منفی داده بودند. امیدوارم از خبر آمریکا پولی برای تقویت نیروهای خود در خاورمیانه
ندارد
راضی بوده باشید.

آمریکا پولی برای تقویت نیروهای خود در خاورمیانه
ندارد  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۲۹ ۰۲:۴۱:۲۵