آمریکا مخالف عضویت سریع اوکراین در ناتو است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر آمریکا مخالف عضویت سریع اوکراین در ناتو است به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از تاس، «جیک سالیوان»، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، در نشست خبری خود در مورد تصمیم کی یف برای ارائه درخواست سریع پیوستن به ناتو گفت: ایالات متحده معتقد است که درخواست اوکراین برای عضویت در ناتو باید در زمان دیگری مورد بررسی قرار گیرد.
سالیوان خاطرنشان کرد: ایالات متحده برای دهه‌ها اعلام کرده که ما از سیاست درهای باز برای ناتو حمایت می‌کنیم و هر تصمیمی در مورد عضویت در ناتو بین ۳۰ متحد و کشورهایی است که مایل به عضویت هستند، اما در حال حاضر، دیدگاه ما این است که بهترین راه برای حمایت از اوکراین از طریق حمایت عملی و روی زمین است و روند عضویت در ناتو از مسیر بروکسل باید در زمان دیگری پیگیری شود.
از سوی دیگر رهبر جنبش پنج ستاره ایتالیا و نخست وزیر سابق این کشور، «جوزپه کونته» هشدار داد که درخواست کیف برای عضویت سریع در ناتو ممکن است منجر به مشارکت کامل همه متحدان ناتو در درگیری در اوکراین شود. به گفته کونته، استراتژی که اتحاد آتلانتیک شمالی دنبال می‌کند، منجر به تشدید تنش می‌شود که خطر خارج شدن اوضاع از کنترل را هم دارد.
همچنین «آنالنا بائربوک»، وزیر امور خارجه آلمان در گفتگویی با احتیاط درباره تصمیم اوکراین برای عضویت سریع در ناتو اظهار نظر کرد و گفت: «ما حتی با ارائه تسلیحات سنگین به حمایت از اوکراین ادامه می‌دهیم، اما همزمان همه تلاش خود را برای جلوگیری از کشیده شدن ناتو به میدان جنگ در اوکراین بکار می‌بندیم.»
همزمان نیز، «دیمیتری مدودف»، معاون رئیس شورای امنیت ملی روسیه درخواست رئیس جمهور اوکراین برای پیوستن فوری اوکراین به ناتو را یک درخواست اوکراینی «برای تسریع در وقوع جنگ جهانی سوم» دانست. مدودف روز جمعه در کانال تلگرامی خود نوشت: «زلنسکی می‌خواهد پیوستن به ناتو را تسریع کند. او در واقع به ناتو التماس می‌کند که شروع جنگ جهانی سوم را تسریع کند.»
در همین رابطه، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه در واکنش به درخواست زلنسکی برای پیوستن اوکراین به ناتو گفت: «امروز هر کسی راه خود را انتخاب کرده است. قصابان، قاتلان زنان و کودکان، در زباله‌دانی ناتو هستند. ما در آینده هستیم. آیا دشوار خواهد بود؟ بله. زیرا همیشه حرکت در مسیر رو به پایین آسان‌تر از راه رفتن در مسیر رو به بالا است.» امیدوارم از خبر آمریکا مخالف عضویت سریع اوکراین در ناتو است راضی بوده باشید.

آمریکا مخالف عضویت سریع اوکراین در ناتو است  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۰۱ ۰۲:۳۹:۰۷