آمریکا قطعنامه سازمان ملل برای آتش‌بس در غزه را «وتو»
کرد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر آمریکا قطعنامه سازمان ملل برای آتش‌بس در غزه را «وتو»
کرد
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از روسیا الیوم، شورای امنیت سازمان ملل متحد برای بررسی قطعنامه پیشنهادی امارات به‌منظور برقراری آتش‌بس در نوار غزه تشکیل جلسه داد، اما با وتوی آمریکا، این اقدام ناکام ماند.
بر پایه این گزارش، موضوع آتش بس غزه در شورای امنیت سازمان ملل برای بار دیگر مورد بحث قرار گرفت و در نهایت قطعنامه شورای امنیت در حالی که با ۱۳ رأی موافق و یک رأی ممتنع انگلیس روبه‌رو شده بود، از سوی آمریکا وتو شد.
در نشست عصر جمعه به وقت محلی شورای امنیت سازمان ملل، قطعنامه پیشنهادی امارات متحده عربی به رأی گذاشته شد که از از ۱۵ عضو شورای امنیت ۱۳ عضو رأی موافق، یک عضو یعنی ایالات متحده آمریکا رأی مخالف و یک عضو یعنی انگلیس، دیگر عضو این شورای رأی ممتنع دادند.
یک قطعنامه برای تصویب شدن در شورای امنیت سازمان ملل به حداقل ۹ رأی بدون مخالف (وتو) ۵ عضو دائم این شورا یعنی آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه و چین نیاز دارد که قطعنامه پیشنهادی امارات با مخالفت و وتوی آمریکا مواجه شد.
معاون نماینده آمریکا در سازمان ملل در جلسه شورای امنیت تاکید کرد که واشنگتن از درخواست‌ها برای آتش‌بس فوری انسان دوستانه در غزه حمایت نمی‌کند.
او مدعی شد چنین اقدامی بذر جنگ بعدی را می‌کارد. امیدوارم از خبر آمریکا قطعنامه سازمان ملل برای آتش‌بس در غزه را «وتو»
کرد
راضی بوده باشید.

آمریکا قطعنامه سازمان ملل برای آتش‌بس در غزه را «وتو»
کرد  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۰۹ ۰۲:۳۹:۱۳