آمریکا در غزه مشغول جاسوسی برای رژیم صهیونیستی است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر آمریکا در غزه مشغول جاسوسی برای رژیم صهیونیستی است به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از الجزیره، روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز در گزارشی به نقل از مقامات آمریکایی اعلام کرده است که سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا موسوم به سیا اطلاعات مورد نیاز درباره رهبران حماس و محل گروگان‌ها در غزه را جمع آوری کرده و در اختیار اسراییل قرار می‌دهد.
نیویورک تایمز به نقل از مقامات آمریکایی گفته است که واشنگتن با افزایش پروازهای پهپادی و شناسایی بر فراز غزه، جمع آوری اطلاعات درباره حماس را تشدید کرده است. براساس این گزارش، واشنگتن تلاش‌های خود را برای رهگیری ارتباطات بین مقامات حماس افزایش داده است.
این گزارش همچنین می‌گوید که در پی حملات ۷ اکتبر، سازمان اطلاعاتی سیا یک گروه امنیتی ضربتی و فوری را برای جمع آوری اطلاعات درباره رهبران ارشد حماس و ارائه آن به فرماندهان ارتش تل آویو تشکیل داده است.
در این گزارش در عین حال، مقامات آمریکایی گفته‌اند که واشنگتن اطلاعات رهگیری برای حمله به العاروری در حومه بیروت را به ارتش تل آویو ارائه نکرده است.
در بخش دیگری از این گزارش گفته شده است که مداخله نظامی گسترده آمریکا در یمن باعث تقویت این دیدگاه در افکارعمومی جهانی شده است که آمریکا به صورت مستقیم از جانب اسراییل در جنگ منطقه‌ای عمل می‌کند.
از سوی دیگر، روزنامه عبری زبان یدیعوت احرونوت تاکید کرد که آفریقای جنوبی به سبب اهتمام رسانه‌ای گسترده (به قضیه رسیدگی به نسل‌کشی رژیم صهیونیستی در غزه) در دیوان دادگستری بین‌المللی به پیروز دست یافت و اقدامات این دادگاه پیروزی برای فلسطینیان در جنگ است حتی اگر حکم موقت هم صادر نشود.
در همین راستا، «سنا زکارنه»، پژوهشگر علوم سیاسی و روابط بین‌الملل تاکید کرد که دیوان دادگستری بین‌المللی غوغایی رسانه‌ای به پا کرد و موجب محک قضیه فلسطین شد.
زکارنه اظهار داشت که آفریقای جنوبی برای اثبات نسل‌کشی در غزه به نهادهای بین‌المللی و محلی استناد کرد که این موجب قوی‌تر شدن ادله آن شد.
وی بیان کرد که دیوان دادگستری بین‌المللی بحرانی اخلاقی را به راه خواهد انداخت و رژیم اشغالگر صهیونیستی را در مقابل جهانیان رسوا خواهد کرد. امیدوارم از خبر آمریکا در غزه مشغول جاسوسی برای رژیم صهیونیستی است راضی بوده باشید.

آمریکا در غزه مشغول جاسوسی برای رژیم صهیونیستی است  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۱-۱۳ ۰۲:۳۸:۱۹