آمریکا در برابر حملات پهپادی بی‌دفاع است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر آمریکا در برابر حملات پهپادی بی‌دفاع است به گزارش سوالات شرعی و احکام، روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال در مطلبی اعتراف کرد که حمله هفتم اکتبر حماس به اسرائیل نشان داد که یک گروه چطور می‌تواند با موفقیت از پهپادهای کوچک به روش‌های متفاوت استفاده کند.
به گفته وال‌استریت ژورنال، حماس از کوادکوپترهای (پهپادهای معمولی) مجهز به دوربین، برای شناسایی و نقشه‌برداری از اسرائیل استفاده کرد و سپس مهمات و بمب‌های سبک را روی پهپادی‌های معمولی سوار کرد و از آن‌ها برای منهدم کردن حسگرها و مسلسل‌های خودکار مستقر در امتداد مرز غزه استفاده کرد.
در این گزارش گفته شده با توجه به اینکه براساس قانون فدرال آمریکا رهگیری سیگنال رادیویی پهپادها، در اختیار گرفتن کنترل آن‌ها یا سرنگون کردن آن‌ها در مواقع عادی ممنوع است، لذا این پهپادها به راحتی خواهند توانست امنیت و نیروهای آمریکایی را حتی در خاک آمریکا هدف قرار دهند، چون قوانین فعلی اجازه برخورد با پهپادهای کوچک را نمی‌دهد.
براساس گزارش این روزنامه آمریکایی، مقابله با پهپادهای کوچک تنها برای دفاع از پایگاه‌های نظامی و سایت‌های حساس، مانند کاخ سفید و تأسیسات هسته‌ای، مجاز است، در غیر این ‌صورت، حتی رهگیری سیگنال رادیویی پهپادها نیز مجاز نیست و این وضعیت باعث شده تا آمریکا در مقابله با حملات پهپادی ناتوان باشد.
در عین حال گزارش‌ها نشان می‌دهد که نیروهای آمریکایی حتی در مقابله با حملات پهپادی در خارج از آمریکا نیز تاکنون دستارودی نداشته‌اند، از جمله دو روز پیش شبکه تلویزیونی المیادین از حمله جدید پهپادی به پایگاه عین الاسد آمریکا در استان الانبار در غرب عراق خبر داد. این دومین حمله مقاومت عراق به پایگاه اشغالگران آمریکایی عین الاسد در یک روز بود.
گروه مقاومت اسلامی عراق با بر عهده گرفتن این حمله در بیانیه‌ای اعلام کرد: در پاسخ به جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه، مجاهدان مقاومت اسلامی عراق برای دومین بار طی روز چهارشنبه پایگاه عین الاسد نظامیان اشغالگران آمریکایی را در غرب عراق هدف حمله پهپادی قرار داد و این پهپاد به صورت مستقیم به هدف خود اصابت کرد. امیدوارم از خبر آمریکا در برابر حملات پهپادی بی‌دفاع است راضی بوده باشید.

آمریکا در برابر حملات پهپادی بی‌دفاع است  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۰۸ ۰۲:۴۱:۲۲