آمریکا: حمایت خود از اوکراین را چند برابر می‌کنیم

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر آمریکا: حمایت خود از اوکراین را چند برابر می‌کنیم به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از تاس، «آنتونی بلینکن»، وزیر امور خارجه آمریکا روز دوشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: «غرب مصمم است حمایت خود را از ضد حمله اوکراین به حداکثر برساند و به کمک های طولانی مدت به ارتش اوکراین ادامه دهد.»
بلینکن افزود: «بنابراین، ما به انجام دو کار ادامه خواهیم داد و ما مصمم هستیم که در حال حاضر حمایت خود را از اوکراین به حداکثر برسانیم تا این کشور بتواند در میدان نبرد به موفقیت دست یابد. حمایت پایدار ما از اوکراین حیاتی است، این کشور می تواند در طول زمان، یک ظرفیت بازدارنده و دفاعی قوی برای ارتش خود ایجاد کند تا در آینده، اگر روسیه تلاش کند تجاوز دیگری را دنبال کند، این شانس را داشته باشد که از آن جلوگیری کند و اگر لزوماً به طور مؤثر در برابر آن دفاع کند، ما از آن حمایت خواهیم کرد.»
وزیرخارجه آمریکا همچنین این را نیز اضافه کرد که آمریکا از اوکراین برای ادغام اقتصاد آن با اتحادیه اروپا و روند جاری اصلاحات دموکراتیک حمایت می‌کند.
به گفته بلینکن، قدرت نظامی، و قدرت اقتصادی و دموکراتیک برای اوکراین و برای موفقیت این کشور و برای پیشرفت آن در آینده بسیار مهم است.
وزیرخارجه آمریکا این را ادعا نیز افزود که هم کیف و هم غرب خواهان صلح هستند، اما باز هم این صلح باید عادلانه و بادوام باشد.
بلینکن مدعی شد که اگر زمانی روسیه آماده تعامل بر اساس صلح عادلانه باشد، همه ما برای انجام این کار آماده خواهیم بود.
ادعای حمایت وزیرخارجه آمریکا از اوکراین در حالی مطرح شده که شده وزارت دفاع روسیه روز دوشنبه در گزارش روزانه خود اعلام کرد که در درگیری در محور دونتسک جنوبی در شبانه روز گذشته ارتش اوکراین بیش از ۱۲۰ نظامی خود را از دست داد.
در این گزارش آمده است که طی شبانه روز گذشته نیروهای روسیه در نبردها در محور دونتسک دو حمله ارتش اوکراین را با موفقیت دفع کردند و حدود ۱۴۰ نیروی نظامی اوکراین نیز کشته شدند. وزارت دفاع روسیه تاکید کرد که نیروهای مسلح اوکراین همچنان به عملیات تهاجمی خود در محور دونتسک جنوبی ادامه می‌دهند.
بنا به اعلام وزارت دفاع روسیه، ارتش اوکرین در جریان درگیری در محورهای کوپیانسکی و کراسنولومانسکی بیش از ۹۰ نظامی دیگر را از دست داد. وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که تلفات ارتش اوکراین در محورهای دونتسک جنوبی و زاپروژیا به بیش از ۲۵۰ نظامی رسید.
همچنین «آندری ملنیک» معاون وزیر خارجه اوکراین روز دوشنبه اعلام کرد که دولت آلمان این ظرفیت را دارد که تانک های لئوپارد را که به اوکراین ارسال می‌کند، سه برابر کند.
این مقام دولت اوکراین در مصاحبه با یک روزنامه آلمانی گفت که ارتش اوکراین به تانک های جنگی غرب، خودروهای جنگی پیاده نظام و دیگر خودروهای زرهی دیگر نیاز فوری دارد. هر لئوپارد ۲ به معنای واقعی کلمه به اندازه طلا برای یک حمله قاطعانه ارزش دارد.
ملنیک همچنین تخمین زد که آلمان می تواند بدون آنکه ذخایر تسلیحاتی آن به خطر بیفتند، تعداد تانک های لئوپارد ارسالی به اوکراین را سه برابر کند.
از زمان آغاز عملیات ویژه نظامی روسیه در اوکراین، کشورهای غربی انواع سیستم‌های تسلیحاتی از جمله موشک‌های دفاع هوایی، سامانه‌های موشک پرتاب چندگانه، تانک‌ها، توپخانه خودکششی و توپ‌های ضدهوایی را به اوکراین ارسال کرده‌اند.
«ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو نیز در اوایل ماه آوریل اعلام کرد که این ائتلاف از فوریه ۲۰۲۲ تاکنون ۶۵ میلیارد یورو (۷۰ میلیارد دلار) کمک نظامی به اوکراین ارائه کرده است. امیدوارم از خبر آمریکا: حمایت خود از اوکراین را چند برابر می‌کنیم راضی بوده باشید.

آمریکا: حمایت خود از اوکراین را چند برابر می‌کنیم  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۱۳ ۰۲:۳۹:۳۹