آمریکا تشکیل نیروی دریایی مشترک منطقه‌ای را اعلام
می‌کند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر آمریکا تشکیل نیروی دریایی مشترک منطقه‌ای را اعلام
می‌کند
به گزارش سوالات شرعی و احکام، روزنامه گاردین لندن در گزارشی اعلام کرد که واشنگتن به دنبال راه اندازی یک نیروی دریایی گسترده با حضور کشورهای عربی برای مبارزه با حملات نیروهای یمنی به کشتی ها در دریای سرخ است.
براساس گزارش این روزنامه، واشنگتن قرار است راه اندازی این نیروی مشترک را به زودی در جریان سفر مقامات ارشد آمریکایی به منطقه اعلام کند.
در همین ارتباط گزارش شده است که «لوید آستین»، وزیر دفاع آمریکا در جریان سفر خود به خاورمیانه، تشکیل نیروی دریایی مشترک آمریکا در منطقه با مشارکت نیروی دریایی کشورهای عربی را اعلام خواهد کرد.
همچنین گفته شده که این احتمال وجود دارد که نیروی دریایی مشترک منطقه فراتر از کشورهای عربی باشد و ایالات متحده به دنبال متقاعد کردن چین برای پیوستن به این نیروی مشترک حفاظت دریایی است.
روز گذشته نیز، نشریه پولیتیکو به نقل از مقامات آمریکایی اعلام کرد که پنتاگون اخیراً در واکنش به حملات نیروهای یمنی علیه کشتی‌های اسراییلی دستور اعزام ناو هواپیمابر هسته‌ای «دوایت آیزنهاور» را به دریای سرخ صادر کرده است.
پیش از این وب سایت سیمافور به نقل از مقامات دولت جو بایدن، رییس جمهور آمریکا، اعلام کرد که پنتاگون در حال بررسی امکان حمله به اهداف نظامی نیروهای ارتش یمن در پاسخ به تشدید حملات به کشتی‌ها در دریای سرخ است.
یکی از این مقامات به پولیتیکو گفت: پنتاگون در روزهای اخیر یک گروه ضربت به رهبری ناو هواپیمابر آیزنهاور را از خلیج فارس به تنگه باب المندب در دریای سرخ در سواحل یمن منتقل کرده است تا از درخواست احتمالی برای مقابله با حملات حوثی ها پشتیبانی کند.
از سوی دیگر، محمد البخیتی عضو دفتر سیاسی جنبش انصار الله یمن تأکید کرد: اگر آمریکا موفق به ایجاد ائتلاف بین المللی علیه یمن شود، کثیف‌ترین ائتلاف تاریخ خواهد بود.
البخیتی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی ایکس افزود: یمن منتظر تشکیل کثیف‌ترین ائتلاف تاریخ است تا شرافتمندانه‌ترین نبرد تاریخ را رقم بزند. جهان هنوز ننگ و عار سکوت در قبال جنایت‌های سابق رژیم صهیونیستی در نسل‌کشی ملت فلسطین را فراموش نکرده است.
وی در ادامه این سوال را مطرح کرد که: به کشورهایی که برای حمایت از عاملان نسل‌کشی رژیم صهیونیستی به تشکیل ائتلاف بین المللی علیه یمن رو آورده‌اند، چگونه نگریسته خواهد شد؟ در مقابل، دیدگاه‌ها در خصوص یمن که با اراده رسمی و مردمی برای توقف نسل‌کشی رژیم اشغالگر علیه ملت فلسطین حرکت کرد، چگونه خواهد بود؟
این اظهارات مقام ارشد یمنی در حالی است که «لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد که با «گرانت شاپس» همتای انگلیسی خود، برای گفت وگو درباره تهدیدات یمن در تماس است و این تهدیدات یک مشکل بین المللی است که باید به آن رسیدگی شود.
گفتنی است که یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح این کشور روز گذشته از حمله جدید به جنوب فلسطین اشغالی در راستای حمایت از مقاومت فلسطین خبر داد.
وی افزود: در راستای حمایت از مردم غزه و مقاومت فلسطین که با جنگ و جنایات وحشیانه دشمن صهیونیستی مواجه هستند، عملیاتی را علیه اهداف حساس دشمن صهیونیست در جنوب اراضی اشغالی با چند پهپاد انجام دادیم.
سریع بیان کرد: نیروهای ما به عملیات ضد رژیم صهیونیستی تا توقف حملاتش به غزه ادامه خواهند داد.
نیروهای مسلح یمن تمامی آزادگان امت اسلامی و عربی و آزادگان جهان را به اتخاذ مواضع شرافتمندانه در قبال فلسطین و حمایت از ملت و مقاومت آزاد فلسطین فراخواند. امیدوارم از خبر آمریکا تشکیل نیروی دریایی مشترک منطقه‌ای را اعلام
می‌کند
راضی بوده باشید.

آمریکا تشکیل نیروی دریایی مشترک منطقه‌ای را اعلام
می‌کند  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۱۸ ۰۲:۳۹:۱۱