آمریکا تحریم‌های جدید علیه ایران اعمال می‌کند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر آمریکا تحریم‌های جدید علیه ایران اعمال می‌کند به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از الجزیره، آمریکا از اعمال دور جدیدی از تحریم‌ها علیه ایران خبر داد.
در همین ارتباط نیز، «جیک سالیوان»، مشاور امنیت ملی کاخ سفید با اعلام تحریم‌های جدید علیه ایران مدعی شد که تحریم‌های ایران شامل شرکت‌ها و افراد مرتبط با برنامه موشکی، موشک‌ها و نهادهایی می‌شود که از سپاه پاسداران و وزارت دفاع حمایت می‌کنند.
سالیوان همچنین مدعی شد که ما به تقویت دفاع هوایی و موشکی در خاورمیانه ادامه می‌دهیم تا توانایی موشک‌ها و پهپادهای ایرانی را تضعیف کنیم.
دو ماه پش نیز، وزارت خزانه داری آمریکا تحریم‌های جدیدی را به بهانه «حمایت مالی حیاتی» از شبکه مالی مورد استفاده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و حزب الله لبنان وضع کرد. بر اساس اعلام وزارت خزانه داری آمریکا، واشنگتن تحریم‌هایی را علیه ۳ نهاد و یک شخص در لبنان و ترکیه اعمال کرده و مدعی شد که آنها «حمایت مالی حیاتی» را برای شبکه مالی مورد استفاده نیروی قدس و حزب‌الله لبنان ارائه می‌کنند!
بر اساس اعلام وبگاه وزارت خزانه داری آمریکا، دفتر کنترل دارایی‌های وزارت خزانه داری آمریکا (OFAC) با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: واشنگتن ۳ نهاد و یک فرد مستقر در لبنان و ترکیه را به دلیل ارائه حمایت‌های مالی حیاتی از نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران (IRGC-QF) تحریم کرد.
در بیانیه صادره از سوی وزارت خزانه داری آمریکا در این خصوص اضافه شده است: این نهادها صدها میلیون دلار درآمد از فروش کالاهای ایرانی از جمله به دولت سوریه به دست آورده‌اند. این فروش کالا منبع اصلی تأمین مالی برای ادامه فعالیت‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و حزب الله و حمایت از دیگر سازمان‌های تروریستی در سراسر منطقه به شمار می‌آید! امیدوارم از خبر آمریکا تحریم‌های جدید علیه ایران اعمال می‌کند راضی بوده باشید.

آمریکا تحریم‌های جدید علیه ایران اعمال می‌کند  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۴-۱۷ ۰۲:۳۷:۴۵