آمریکا برای جنگ غزه بمب سنگرشکن به تل آویو داده است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر آمریکا برای جنگ غزه بمب سنگرشکن به تل آویو داده است به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از اسپوتنیک، رسانه‌های آمریکایی گزارش دادند که ایالات متحده ۱۰۰ واحد بمب ۲۰۰۰ پوندی BLU-۱۰۹ را در کنار هزاران مهمات و سیستم تسلیحاتی دیگر به نظامیان صهیونیستی برای تقویت جنگ علیه جنبش فلسطینی حماس در نوار غزه تحویل داده است.
گفته شده که از میان نزدیک به ۱۵ هزار بمب و ۵۷ هزار گلوله توپ به ارتش رژیم صهیونیستی تحویل داده شده است. ایالات متحده همچنین ۱۰۰ بمب باستر BLU-۱۰۹ را به تل آویو منتقل کرده است.
گزارش شده است که بمب BLU-۱۰۹ برای ایجاد حداکثر خسارت زمینی ساخته شده است و حامل یک کلاهک ۲۰۰۰ پوندی است که قادر به نفوذ به پناهگاه‌های بتنی است. رژیم صهیونیستی می‌تواند از چنین بمب‌هایی برای نفوذ به شبکه گسترده تونل‌ها و تأسیسات زیرزمینی حماس استفاده کند.
با این حال، چندین تحلیلگر امنیتی خاطرنشان کرده‌اند که تحویل چنین بمب‌هایی به اسرائیل با درخواست‌های مقامات ارشد آمریکایی، از جمله آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه، برای محافظت از غیرنظامیان و به حداقل رساندن تلفات انسانی، مغایرت دارد.
در این گزارش آمده است که اگرچه ممکن است زمینه‌های قانونی برای استفاده از بمب‌های سنگر شکن وجود داشته باشد، اما این بمب‌ها تهدید قابل توجهی برای غیرنظامیان در کمپ‌های پناهندگان و هزاران فلسطینی آواره در اطراف محل انفجارها ایجاد خواهد کرد و استفاده از چنین بمب‌هایی مستلزم در نظر گرفتن آسیب احتمالی برای غیرنظامیان است.
از سوی دیگر، رویترز در گزارشی تحلیلی با اشاره به نام سه فرماندهان حماس، از برنامه بلند مدت تل آویو برای ترور آن‌ها خبر داده است.
بنا به این گزارش، ضیف، رئیس شاخه نظامی حماس، مروان عیسی نفر دوم در رأس هرم و یحیی سنوار رهبر حماس در غزه سه مردی هستند که در صدر فهرست اسرائیل برای ترور قرار دارند.
رویترز به نقل از سه منبع حماس بدون ذکر نام گفت که این سه رهبر احتمالاً از تونل‌های غزه عملیات نظامی حماس را هدایت می‌کنند و مذاکرات را برای مبادله فلسطینی‌های زندانی در اسرائیل با گروگان‌ها رهبری می‌کنند.
در عین حال دو کارشناس نظامی به رویترز گفتند که ترور سنوار، ضیف و عیسی به اسرائیل فرصت می‌دهد تا مدعی یک پیروزی نمادین مهم شود. اما دستیابی به این هدف طولانی و پرهزینه خواهد بود و هیچ تضمینی برای موفقیت وجود ندارد.
براساس این گزارش، تا کنون هر سه رهبر مورد اشاره حماس همگی از عملیات‌های ترور متعدد اسرائیل برای کشتن آنها فرار کرده‌اند. ضیف به ویژه پس از فرار از هفت سو قصد قبل از سال ۲۰۲۱ که به قیمت یک چشم او تمام شد و او را با آسیب جدی از ناحیه پا باقی گذاشت، مخفیانه زندگی می‌کند. سنوار برخلاف ضیف و عیسی اغلب در راهپیمایی‌های عمومی ظاهر می‌شد و از ترس اینکه اسرائیلی‌ها او را ردیابی کنند، دیگر از هیچ وسیله الکترونیکی استفاده نمی‌کند.
پیش از این نیز، روزنامه وال‌استریت‌ژورنال به نقل از چند مقام که نخواستند نامشان فاش شود، نوشت که جاسوسان رژیم صهیونیستی قصد دارند تا پس از پایان جنگ جاری در غزه، رهبران مقاومت اسلامی فلسطین در لبنان، ترکیه و قطر را ترور کنند.
به نوشته این روزنامه، این عملیات ترور بیش از یک ماه پیش برنامه‌ریزی شده اما به منظور تحقق مذاکران آزادی گروگان‌های نزد حماس، به تعویق افتاده است. امیدوارم از خبر آمریکا برای جنگ غزه بمب سنگرشکن به تل آویو داده است راضی بوده باشید.

آمریکا برای جنگ غزه بمب سنگرشکن به تل آویو داده است  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۰۲ ۰۲:۴۳:۳۴