آمریکا از توافق اروپا برای تعیین سقف قیمت نفت روسیه استقبال
کرد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر آمریکا از توافق اروپا برای تعیین سقف قیمت نفت روسیه استقبال
کرد
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از روسیا الیوم، جان کربی سخنگوی کاخ سفید از استقبال ایالات متحده آمریکا از توافق کشورهای اتحادیه اروپا جهت تعیین سقف قیمت برای نفت روسیه خبر داد.
وی با بیان اینکه واشنگتن از پیام ها در این خصوص مطلع شده و از پیشرفت حاصل استقبال می کند از بیان جزئیات بیشتر در این خصوص خودداری کرد.
کربی همچنین افزود که تمام توافقاتی که حاصل شده است به صورت رسمی از سوی اتحادیه اروپا اعلام خواهد شد.
وی گفت: ما اجرای سقف قیمت را تایید می کنیم.
انتظار می رود که اتحادیه اروپا روز یکشنبه به صورت رسمی این تصمیم خود را اعلام نماید.
لازم به ذکر است که «آندره سادوس» سفیر لهستان در اتحادیه اروپا اعلام کرد که این اتحادیه برای تعیین سقف قیمت ۶۰ دلار برای نفت روسیه به کشورهای گروه هفت خواهد پیوست.
وی همچنین گفت که کشور لهستان هم که برای قیمتی پایین‌تر فشار می‌آورد، اعتراض خود به پیشنهاد اروپا را پس گرفته و به این ترتیب این موضوع به صورت رسمی در پایان هفته جاری اجرایی خواهد شد.
این در حالی است که مقامات روسیه بارها نسبت به اجرای تعیین سقف قیمت برای نفت این کشور هشدار داده و تاکید کرده اند از پمپاژ نفت به کشورهایی که برای نفت روسیه سقف قیمت تعیین کنند خودداری خواهد کرد.
جمهوری چک به عنوان رئیس دوره‌ای اتحادیه اروپا اعلام کرد که کشورهای عضو این اتحادیه توافق کردند که سقف قیمت ۶۰ دلار در هر بشکه را برای نفت وارداتی از روسیه اعمال کنند.
چک همچنین افزود که این تصمیم پس از انتشار در روزنامه رسمی اتحادیه اروپا لازم‌الاجرا خواهد شد. گروه ۷ و کشورهای اتحادیه اروپا این هفته در حال مذاکره برای تعیین سقف قیمت نفت روسیه بودند. امیدوارم از خبر آمریکا از توافق اروپا برای تعیین سقف قیمت نفت روسیه استقبال
کرد
راضی بوده باشید.

آمریکا از توافق اروپا برای تعیین سقف قیمت نفت روسیه استقبال
کرد  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۲-۰۳ ۰۲:۳۷:۵۷