آمریکا از تحریم سرکردگان القاعده در هند و طالبان پاکستان خبر
داد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر آمریکا از تحریم سرکردگان القاعده در هند و طالبان پاکستان خبر
داد
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از الجزیره، وزیر امور خارجه آمریکا از تحریم سرکردگان القاعده در شبه جزیره هند و نیز طالبان پاکستان توسط واشنگتن خبر داد.
بر اساس این گزارش، آنتونی بلینکن در عین حال مدعی شد که واشنگتن به استفاده از تمام ابزارهای مبارزه با تروریسم جهت مقابله با تهدید گروه های تروریستی در افغانستان متعهد است.
وی همچنین گفت که وزارت خارجه آمریکا ۴ تن از سرکردگان گروه تروریستی القاعده در شبه قاهره هند و طالبان پاکستان را مورد تحریم قرار داده است.
این در حالی است که به اسامی این سرکردگان که آمریکا از تحریم آنها خبر داده اشاره ای نشده است.
رسانه‌های پاکستانی روز چهارشنبه اعلام کردند که یک حمله انفجاری انتحاری در غرب این کشور انجام شد که بر اثر آن ۳ تن کشته و ۲۳ تن دیگر زخمی شدند.
بر اساس این گزارش، منابع آگاه اشاره کردند که هدف این حمله، مأموران پلیس محافظ تیم واکسیناسیون در غرب کشور بود.
خبرگزاری رویترز نیز به نقل از منابع امنیتی گزارش داد که ۱۵ پلیس در میان مجروحان این حمله هستند و این انفجار توسط یک بمب گذار انتحاری در نزدیکی محل واکسیناسیون فلج اطفال که توسط پلیس محافظت می‌شد، انجام شد.
مقامات پاکستانی در آغاز این هفته، یک کمپین واکسیناسیون فلج اطفال را راه اندازی کرده بودند که قرار است ۱۳.۵ میلیون کودک زیر پنج سال را در ۲۳ منطقه در استان‌های پنجاب، سند و بلوچستان شامل شود. امیدوارم از خبر آمریکا از تحریم سرکردگان القاعده در هند و طالبان پاکستان خبر
داد
راضی بوده باشید.

آمریکا از تحریم سرکردگان القاعده در هند و طالبان پاکستان خبر
داد  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۲-۰۲ ۰۲:۳۷:۲۷