آمریکا از بسته جدید کمکهای نظامی به اوکراین خبر داد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر آمریکا از بسته جدید کمکهای نظامی به اوکراین خبر داد به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از پایگاه النشره، جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید از بسته جدید کمک های نظامی آمریکا به اوکراین خبر داد.
بر اساس این گزارش، سالیوان گفت که واشنگتن بسته جدید کمک های نظامی به اوکراین را اعلام خواهد کرد.
وی همچنین افزود که این بسته شامل سامانه های پدافند هوایی مهمی همچون موشک های هوک و نیز چهار سامانه پدافند آمریکایی از نوع آفینگر مجهز به موشک های استینگر است.
سالیوان در عین حال گفت که این کمک برای مقابله با پهپادهای بدون سرنشین بسیار مهم خواهد بود.
در همین حال، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) از کمک نظامی جدید به اوکراین به ارزش ۴۰۰ میلیون دلار خبر داد.
پنتاگون پیش از این اعلام کرده بود که آمریکا از زمان روی کار آمدن دولت جو بایدن تا کنون بیش از ۱۸.۹ میلیارد دلار کمک‌های نظامی به اوکراین کرده است.
با آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین، آمریکا و کشورهای اروپایی برای توقف پیشروی ارتش روسیه، ضمن اعمال تحریم‌های شدید و پیاپی علیه مسکو، انواع تسلیحات نظامی در اختیار ارتش اوکراین قرار دادند که به گفته کارشناسان این مسئله یکی از عوامل طولانی‌شدن جنگ در اوکراین است.
لازم به ذکر است که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه ۲۴ فوریه (۵ اسفند ۱۴۰۰) با اشاره به درخواست جمهوری‌های دونباس برای کمک به آنها جهت رهایی از ظلم و ستم رژیم کی‌یف، فرمان آغاز عملیات نظامی در اوکراین را صادر کرد.
حملات موشکی گسترده ارتش روسیه علیه زیرساخت‌های اصلی اوکراین در شهرهای مختلف پس از انفجار در پل کریمه در ۱۶ سایت احکام آغاز شده و به گفته ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین در نتیجه این حملات تاکنون نزدیک به ۴۰ درصد زیرساخت‌های انرژی اوکراین از بین رفته است. امیدوارم از خبر آمریکا از بسته جدید کمکهای نظامی به اوکراین خبر داد راضی بوده باشید.

آمریکا از بسته جدید کمکهای نظامی به اوکراین خبر داد  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۱-۱۱ ۰۲:۴۱:۲۲