آمریکا از اتهام ۷ نفر برای انتقال تجهیزات حساس به روسیه خبر
داد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر آمریکا از اتهام ۷ نفر برای انتقال تجهیزات حساس به روسیه خبر
داد
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از روسیا الیوم، مقامات آمریکا چهار شهروند روس را به اتهام خرید تجهیزات نظامی و دیگر تجهیزات با کاربردهای دوگانه که مغایر با تحریم‌ها علیه روسیه است، تحت پیگرد قرار دادند.
بر اساس این گزارش، در داده‌های الکترونیکی دادگاه دایره شرقی نیویورک آمده است که این اتباع روس با نام‌های «یوگینی گرینین»، «بوریس لیفشیچ»، «اسفیتلانا اسکفورتسوفا» و «الکسی ایبولیتوف» از سال ۲۰۱۷ از طریق تعدادی از شرکت‌های دروغین و حساب‌های بانکی در سراسر جهان نسبت به خرید تجهیزات الکترونیکی مختلف اقدام می‌کردند.
طبق پرونده قضائی، این تجهیزات شامل تجهیزات الکترونیکی و دستگاه‌های پیشرفته برای طراحی و ساخت سلاح‌های فراصوت و هسته‌ای است که می‌تواند کاربردهای دیگری در بخش‌های نظامی و فضایی هم داشته باشند.
در این پرونده آمده است که تجهیزات مذکور پیش از رسیدن به مقصد نهایی یعنی روسیه به کشورهای مختلف آسیا و اروپا ارسال می شده است.
در یک موضوع دیگر مرتبط با این پرونده مقامات آمریکا از بازداشت دو شهروند روس دیگر در خاک آمریکا و یک شخص دیگر با نام «فادیم کونوشینوک» در استونی خبر دادند.
مقامات آمریکا همچنین مدعی شدند افرادی که در ایالات متحده بازداشت شدند به کونوشینوک برای خرید تجهیزات و ارسال آنها به استونی کمک می‌کردند.
این در حالی است که «آناتولی آنتونوف»، سفیر روسیه در آمریکا پیش از این به خبرنگاران گفته بود که آمریکا ربایش روس‌ها در کشورهای ثالث را متوقف نمی‌کند و چنین رویه‌ای برای روسیه غیرقابل قبول است.
آنتونوف گفت: «در مورد دستگیری یا بازداشت اتباع روسیه‌ای در کشورهای ثالث، ما بارها اعلام کرده‌ایم که قاطعانه با رویه ایالات متحده درباره ربایش روس‌ها در کشورهای مختلف جهان مخالفیم. امروز باید اعتراف کنم که آمریکایی‌ها دست از این کار برنمی‌دارند و به چنین فعالیت‌هایی ادامه می‌دهند.»
وی پس از دیدار با شهروند روسی «رومن سلزنف» که در زندان فدرال آمریکا در بوتنر واقع در کارولینای شمالی در حال گذراندن دوران محکومیت خود است، با مطبوعات و خبرنگاران حاضر در آنجا صحبت کرد.
سفیر روسیه در مورد بازداشت سلزنف اظهار داشت: شرایطی که این زندانی تحت آن قرار گرفته غیرقابل قبول است.
آنتونوف به خبرنگاران گفت: «من با رومن والریویچ سلزنف، که هشت سال از ۲۷ سال در زندان آمریکا تحت شرایط بسیار سخت بوده است، جلسه‌ای برگزار کردم.»
وی توضیح داد که در زندان فدرال در کارولینای شمالی، سلزنف هیچ مراقبت پزشکی دریافت نمی‌کند.
او گفت: «یکی از پزشکان مقداری دارو تجویز می‌کند، دیگری آن را لغو می‌کند و در نهایت چیزی به او نمی‌رسد. در مورد غذا، اگر بگوییم بسیار ناچیز است. در واقع، هیچ مرکز غذایی در آنجا وجود ندارد و غذای تاریخ مصرف گذشته از زندان‌های دیگر آورده می‌شود.»
علاوه بر این، آنتونوف گفت: «نمی‌دانم، نمی‌توانم به شما بگویم وضعیت چگونه است، اما شرایط بازداشت در آنجا بسیار سخت است، سلزنف وزن کم کرده است و شروع به استفاده از عینک کرد و همه اینها البته مرتبط با عوارض مصرف داروهای خاصی است که برای او تجویز شده است.»
وی ادامه داد که بدیهی است که سلزنف در وضعیت سلامتی بسیار بدی قرار دارد و بیماری‌های زیادی دارد.
سفیر روسیه در آمریکا همچنین گفت: «سلزنف رنج می‌برد، اما او با لبخند ما را ملاقات کرد و گفت که کسی نیست که با او حرفی بزند.»
آنتونوف افزود که سفارت روزنامه‌ها و مجلات را برای سلزنف می‌فرستد، اما نمی‌توان برای او کتاب فرستاد. سفیر روسیه افزود که طی جلسه در کاخ سفید، روند درمان سلزنف در زندان را بررسی خواهد کرد.
سفیر روسیه افزود: «من بیش از یک بار گفته ام که این واقعاً برای ما دردناک است، ما واقعاً نمی‌خواهیم روس‌ها در زندان‌های آمریکا بمانند و خواستار توقف ربایش روس‌ها در دیگر کشورها هستیم. هدف برای ما این است که یک نفر هم در زندان‌های آمریکا باقی نماند.»
در ماه اکتبر، وزارت دادگستری آمریکا دو تاجر نفت و پنج شهروند روس، از جمله آرتم اوس، پسر فرماندار منطقه کراسنویارسک روسیه را به فرار از تحریم‌ها و پولشویی متهم کرد.
آرتم اوس و یوری اورخوف متهم به استفاده از اسناد جعلی برای خرید تجهیزات نظامی حساس آمریکا برای ارائه آن به بخش دفاعی روسیه هستند. آنها بلافاصله در ایتالیا دستگیر شدند و این مرد ۴۰ ساله هرگونه تخلف را رد کرده و خواستار استرداد داوطلبانه خود توسط ایالات متحده شده است. امیدوارم از خبر آمریکا از اتهام ۷ نفر برای انتقال تجهیزات حساس به روسیه خبر
داد
راضی بوده باشید.

آمریکا از اتهام ۷ نفر برای انتقال تجهیزات حساس به روسیه خبر
داد  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۲-۱۴ ۰۲:۳۷:۵۳