آمار داوطلبان انتخابات مجلس در یزد به ۴۰۴ نفر رسید

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر آمار داوطلبان انتخابات مجلس در یزد به ۴۰۴ نفر رسید سعید رستگاری در گفتگو با خبرنگار سایت احکام با اشاره به اینکه پیش ثبت‌نام داوطلبان شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی از ۱۶ مرداد آغاز شده و تا امروز، ۴۰۴ نفر در چهار حوزه انتخابیه استان یزد اقدام به نام نویسی اولیه کرده اند.
وی عنوان کرد: از این تعداد ۶۰ نفر زن و ۳۴۴ نفر مرد هستند و مدرک تحصیلی ۷۵ نفر از آنها دکتری است.
رستگاری همچنین یادآور شد: ۶ نفر از داوطلبان ثبت نام شده، مشمول ماده ۲۹ هستند به این معنا که از مشاغل دولتی خود استعفا داده‌اند.
مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری یزد ادامه داد: ۴۹ نفر از حوزه انتخابیه اردکان، ۶۶ نفر از حوزه انتخابیه تفت و میبد، ۸۰ نفر از حوزه انتخابیه سایت احکامیز، ابرکوه، بافق، بهاباد، خاتم و مروست و ۲۰۹ نفر از حوزه انتخابیه یزد، اشکذر و زارچ اقدام به ثبت‌نام کرده اند.
وی تاکید کرد: داوطلبانی که قصد شرکت در رقابت انتخاباتی دوازدهمین دوره مجلس را دارند، در صورتی که در این مرحله اقدام به ثبت نام نکنند، از این رقابت انتخاباتی جا خواهند ماند.
رستگاری اظهار داشت: علاقمندان تا ساعت ۱۸ روز ۲۲ مرداد می توانند برای نام نویسی اقدام کنند.
گفتنی است؛ انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری، ۱۱ اسفند امسال برگزار می شود. امیدوارم از خبر آمار داوطلبان انتخابات مجلس در یزد به ۴۰۴ نفر رسید راضی بوده باشید.

آمار داوطلبان انتخابات مجلس در یزد به ۴۰۴ نفر رسید  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۸-۱۲ ۰۲:۳۷:۴۸