آغاز پاسخ مقاومت در جنین/ حماس: اشغالگران از پیش شکست
خورده‌اند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر آغاز پاسخ مقاومت در جنین/ حماس: اشغالگران از پیش شکست
خورده‌اند
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، در نخستین واکنش به رژیم اشغالگر صهیونیستی در حمله به اردوگاه جنین، جنبش مقاومت فلسطینی حماس، این حملات را از پیش شکست خورده و بی نتیجه عنوان کرد.
سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس تاکید کرد که حمله دشمن صهیونیستی به جنین به جایی نخواهد رسید و اهداف این حمله محقق نمی‌شود و دشمن صهیونیستی شکست خواهد خورد.
«حازم قاسم»، بامداد امروز دوشنبه در بیانیه‌ای تاکید کرد که دولت فاشیست و جنایتکار رژیم صهیونیستی و در رأس آن بنیامین نتانیاهو مسئول تمامی پیامدهای حمله به جنین هستند.
قاسم تصریح کرد که جنین در طول تاریخ ثابت کرده که هرگز شکست را نخواهد پذیرفت و قادر به ثبات و پایداری در برابر دشمن اشغالگر است.
وی ضمن درود به دلاورمردان مقاومت در جنین که وارد نبردی قهرمانانه علیه نیروهای متجاوز اسرائیلی شدند، تاکید کرد که دشمن صهیونیستی نمی‌تواند این نبرد را به نفع خود پیش برده و به پایان برساند.
حازم قاسم تاکید کرد که جنین و دیگر شهرهای فلسطین تاریخی به خیزش و انتفاضه علیه رژیم اشغالگر ادامه می‌دهد.
همزمان خبرنگار المیادین گزارش داد که رزمندگان مقاومت گردان جنین از زیرشاخه‌های گردان‌های قدس با گلوله و مواد منفجره به مقابله با نیروهای اشغالگر روی آورده‌اند که از بامداد امروز به جنین و اردوگاه آن یورش بردند.
بنا به گزارش الجزیره نیز، یکی از اعضای گردان جنین در یک فایل صوتی اعلام کرد: «مقاومت هرگز نمی‌شود و تا شهادت مقاومت در جنین ادامه خواهد داشت.»
از سوی دیگر، هواپیماهای جنگی رژیم صهیونیستی اتوبوس حامل غیرنظامیان را در اردوگاه جنین هدف قرار دادند.
دقایقی قبل، «اسماعیل هنیه»، رئیس دفتر سیاسی حماس نیز به یورش اشغالگران علیه جنین واکنش نشان داد و گفت: «ملت و مقاومت فلسطین می‌دانند تجاوز علیه جنین را چگونه پاسخ گوید.» رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس عموم فلسطینیان ساکن کرانه باختری را به حمایت از جنین و دفاع از ساکنان آن برای به شکست کشاندن توطئه دشمن صهیونیستی علیه این شهر فراخواند. اسماعیل هنیه در بیانیه‌ای مطبوعاتی تصریح کرد خونی که در جنین ریخته می‌شود، ماهیت مرحله بعدی را در تمامی زمینه‌ها و عرصه‌ها مشخص خواهد کرد. هنیه اظهار داشت که ملت و مقاومت فلسطین در تمامی مناطق حضور خود می‌دانند که این جنایت وحشیانه را چگونه پاسخ گویند.
روزنامه معاریو نیز تاکید کرد که برآوردهای ارتش رژیم صهیونیستی حاکی از آن است که عملیات نظامی علیه جنین دو الی سه روز به طول خواهد انجامید.
ارتش رژیم صهیونیستی و شاباک هم در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که مقر عملیات گروه‌های فلسطینی را در جنین هدف قرار دادند.
همچنین اعلام شده است که نظامیان اشغالگر اسرائیلی به خانه اسیر زکریا الزبیدی یکی از قهرمانان فرار از زندان جلبوع در اردوگاه جنین یورش بردند.
از سوی دیگر، یک فروند پهباد ارتش رژیم صهیونیستی در آسمان نابلس هدف تیراندازی مبارزان مقاومت قرار گرفته است.
شبکه عبری زبان کان هم اعلام کرد که این حجم از مشارکت نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی در حمله زمینی به جنین از زمان انتفاضه دوم تا به امروز سابقه نداشته است.
از سوی دیگر، رسانه‌های عبری زبان اعلام کردند که عملیات نظامی علیه جنین احتمالاً دو روز به طول بیانجامد اما تبعات آن ممکن است به دیگر جبهه‌ها هم کشیده شود.
رادیو ارتش رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرد که ارتش خود را برای احتمال حملات راکتی گروه‌های فلسطینی از سمت غزه آماده می‌کند.
خبرنگار الجزیره هم تائید کرد که ۳ موشک جدید شهر جنین و اردوگاه آن را هدف قرار دادند. امیدوارم از خبر آغاز پاسخ مقاومت در جنین/ حماس: اشغالگران از پیش شکست
خورده‌اند
راضی بوده باشید.

آغاز پاسخ مقاومت در جنین/ حماس: اشغالگران از پیش شکست
خورده‌اند  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۷-۰۳ ۰۲:۳۷:۳۰