آغاز ثبت‌نام الکترونیکی در انتخابات مجلس از ۱۶
مردادماه

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر آغاز ثبت‌نام الکترونیکی در انتخابات مجلس از ۱۶
مردادماه
به گزارش سوالات شرعی و احکام، ستاد انتخابات استان لرستان ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری و عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) و یاران با وفای ایشان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد:
بدین‌وسیله به اطلاع هم استانی‌های عزیز که قصد داوطلبی در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های انتخابیه استان را دارند می‌رساند، فرصت ثبت‌نام الکترونیکی از ۱۶ مردادماه به مدت یک هفته و غیرقابل‌تمدید است.
لذا باتوجه‌به محدودیت زمانی تا ابلاغ رسمی قانون اخیر مجلس شورای اسلامی، به جهت جلوگیری از هر گونه خللی در فرایند ثبت‌نام داوطلبان ضروری است مدارک موردنیاز مندرج در قانون، جهت ثبت‌نام و بارگذاری در سامانه از هم‌اکنون تهیه گردد.
مجدداً تأکید می‌گردد بر اساس تصریحی که در قانون جدید عنوان گردیده، ثبت‌نام اولیه پیش‌شرط و الزامی است و چنانچه داوطلبی این فرصت را از دست بدهد مجاز به ثبت‌نام نهایی در انتخابات مجلس شورای اسلامی نمی‌باشد.
مدارک لازم برای پیش ثبت‌نام داوطلبان انتخابات مجلس شامل مدارک هویتی شامل کارت ملی، شناسنامه و عکس شخصی، کارت پایان خدمت یا معافیت دائم (ویژه آقایان)، مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد به بالا یا معادل آن، مدارک ایثارگری (ویژه ایثارگران)، گواهی پذیرش استعفا برای مشمولان مادهٔ ۲۹ قانون انتخابات مجلس، ارائه گواهی معتبر مورد تأیید بالاترین رده نهاد یا مؤسسه مربوط مبنی بر داشتن حداقل ۵ سال سابقهٔ فعالیت اجرایی، آموزشی، پژوهشی یا قضائی است.
اگر کسی در مرحله پیش ثبت‌نام شرکت نکند فرصت داوطلبی را از دست می‌دهد. این مرحله از ۱۶ مرداد آغاز می‌شود. امیدوارم از خبر آغاز ثبت‌نام الکترونیکی در انتخابات مجلس از ۱۶
مردادماه
راضی بوده باشید.

آغاز ثبت‌نام الکترونیکی در انتخابات مجلس از ۱۶
مردادماه  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۷-۲۶ ۰۲:۳۸:۱۴