آغاز احداث زیرساخت‌های گردشگری در آبشار «گریت»
لرستان

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر آغاز احداث زیرساخت‌های گردشگری در آبشار «گریت»
لرستان
به گزارش خبرنگار سایت احکام، عطا حسن‌پور امروز پنج‌شنبه در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: به‌منظور رفاه حال گردشگران، عملیات تکمیل زیرساخت‌های گردشگری آبشار «گریت» آغاز شده است.
وی اظهار کرد: در این مرحله از عملیات، احداث سکو، بهسازی و ساماندهی اطراف آبشار و همچنین بهسازی مسیر دسترسی آبشار در دستور کار قرار دارد.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان با بیان اینکه برای اجرای این عملیات شش میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار هزینه خواهد شد، افزود: آبشار «گریت» یا «سرکانه» که در گویش محلی «تاف هفت‌چشمه» نیز نامیده می‌شود، یکی از آبشارهای لرستان به شمار می‌رود که در منطقه‌ای کوهستانی و جنگلی و در ۵۰ کیلومتری جنوب شرقی خرم‌آباد در روستای «گریت» از توابع بخش «پاپی» واقع شده است.
حسن‌پور، بیان کرد: آبشار «گریت» یکی از زیباترین آبشارهای لرستان به‌حساب می‌آید که در دره‌ای خوش‌آب‌وهوا و در میان انبوه درختان جنگلی بلوط، زالزالک و مو قرار دارد که در اثر عبور رودخانه «گریت» از روی ناهمواری‌ها به‌طرف رودخانه «سزار» به وجود آمده و از سه آبشار کوچک و بزرگ تشکیل شده است.
وی اضافه کرد: لرستان با دارابودن حدود ۶۰ آبشار دائمی و فصلی به‌عنوان سرزمین آبشارها معروف است که ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در کنار این جاذبه‌های کم‌نظیر می‌تواند موجب جذب گردشگر و در نهایت توسعه صنعت گردشگری در منطقه شود. امیدوارم از خبر آغاز احداث زیرساخت‌های گردشگری در آبشار «گریت»
لرستان
راضی بوده باشید.

آغاز احداث زیرساخت‌های گردشگری در آبشار «گریت»
لرستان  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۷-۱۴ ۰۲:۴۰:۱۱