آسیب ۲پایگاه هوایی اسراییل در حملات موشک بالستیک
ایران

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر آسیب ۲پایگاه هوایی اسراییل در حملات موشک بالستیک
ایران
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از ای بی سی نیوز، یک روز پس از حمله موشکی و ترکیبی ایران علیه رژیم صهیونیستی، حال یک مقام ارشد آمریکایی اعتراف کرده است که حداقل ۴ موشک بالستیک ایرانی به پایگاه هوایی نقب اصابت کرده است.
این مقام ارشد آمریکایی افزوده که موشک‌های ایرانی به باند فرودگاه و تاسیسات انبار پایگاه هوایی نقب اصابت کرده و خساراتی را به بار آورده است.
در این گزارش همچنین به نقل از مقامات آگاه آمریکایی گفته شده که ۵ موشک دیگر هم به پایگاه هوایی نواتیم اصابت کرد و براثر اصابت این موشک‌ها، یک هواپیمای ترابری C۱۳۰ آسیب دید.
براساس اظهارات منابع آمریکایی می‌توان نتیجه گرفت که در حمله موشکی ایران حداقل ۹ موشک به پدافند هوایی اسرائیل نفوذ کرده که این موشک‌ها نیز به دو پایگاه هوایی نقب و نواتیم آسیب رسانده‌اند.
از سوی دیگر، روزنامه انگلیسی فایننشال تایمز در گزارشی به نقل از یک مقام اسراییلی گفته است به نظر می‌رسد اسکادران پهپادهای ایرانی که به اسراییل هجوم آوردند، برای بررسی واکنش‌های اسراییل و ردیابی مکان‌ها و مسیرهای سامانه‌های پدافندی و دفاعی ارتش اسراییل طراحی شده بودند.
در گزارش فایننشال تایمز به یک موضوع دیگر هم اشاره شده و آن اینکه یک مقام اسراییلی اعتراف کرده است که با نزدیک شدن موشک‌های ایران به آسمان اسراییل، هواپیمای اختصاصی بال صهیون (صهیون وینگ) که هواپیمای رسمی بنیامین نتانیاهو به عنوان نخست‌وزیر و همچنین هواپیمای رسمی رئیس رژیم اسراییل است، از پایگاه هوایی نواتیم بلند و به جای دیگری منتقل شده است.
در این گزارش گفته نشده که هواپیمای اختصاصی نتانیاهو پس از پایگاه هوایی نواتیم در کجا مستقر شده تا از حملات موشکی ایران در امان باشد.
هواپیمای اختصاصی بال صهیون (صهیون وینگ) طی همه سال‌های گذشته در پایگاه هوایی نِواتیم متعلق به نیروی هوایی مستقر بوده است.
روز گذشته شبکه المنار به نقل از منابع آگاه اعلام کرده بود که ایران پایگاه هوایی نواتیم در جنوب فلسطین اشغالی را با ۱۵ موشک هدف قرار داده است. منبع مذکور اشاره کرد که در پی این حمله، خسارات زیادی به این پایگاه وارد شده و به طور کلی از روند فعالیت خارج شده است.
پایگاه هوایی نواتیم در جنوب سرزمین‌های اشغالی و در منطقه صحرای نقب و در نزدیکی شهر بئر السبع قرار دارد، با برخورداری از یک باند پرواز ۳۴۰۰ متری، آشیانه و پایگاه اصلی جنگنده‌های اف ۳۵ رژیم صهیونیستی است.
بهمن‌ماه سال گذشته نیروی هوافضای سپاه، طی رزمایشی تهاجم موشکی به نمونه شبیه‌سازی شده آشیانه‌های این پایگاه هوایی رژیم صهیونیستی را تمرین کرده بود. این پایگاه از مرزهای غربی ایران، حدود ۱۱۰۰ کیلومتر فاصله دارد. این پایگاه یکی از بزرگ‌ترین پایگاه‌های هوایی در رژیم صهیونیستی است و دارای سه باند با طول‌های مختلف است. جت‌های جنگندهٔ رادارگریز، هواپیماهای ترابری، هواپیماهای تانکر و هواگردهای شناسایی / تشخیص الکترونیکی و همچنین هواپیماهای بال صهیون موسوم به «ایر فورس وان اسراییل» در آنجا مستقر هستند.
حمله ایران به رژیم صهیونیستی باعث خشم زیاد آمریکایی‌ها شده است و شبکه ۱۴ تلویزیون رژیم صهیونیستی در این ارتباط بیان کرد: باید اذعان کرد که بازدارندگی ایالات متحده آمریکا در نتیجه حمله اخیر ایران علیه اسرائیل ضربه مهلکی خورد.
همچنین رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند که ایران تابوی چند دهه‌ای عدم حمله از خاک ایران به سرزمین‌های اشغالی را شکست.
رئیس پیشین شورای امنیت داخلی رژیم صهیونیستی نیز اذعان کرد که ایران طی عملیات وعده صادق اقدامی با حجمی بی‌سابقه را به انجام رساند.
گفتنی است ایران شب گذشته در واکنش به حمله تروریستی رژیم صهیونیستی به کنسولگری تهران در دمشق حمله‌های ترکیبی موشکی و پهپادی گسترده‌ای را علیه اهدافی معین در سرزمین‌های اشغالی انجام داد. سپاه پاسداران در این عملیات ده‌ها پهپاد و موشک را علیه اهداف مهمی در سرزمین‌های اشغالی شلیک کرد. امیدوارم از خبر آسیب ۲پایگاه هوایی اسراییل در حملات موشک بالستیک
ایران
راضی بوده باشید.

آسیب ۲پایگاه هوایی اسراییل در حملات موشک بالستیک
ایران  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۴-۱۵ ۰۲:۳۷:۰۴