آسیب نخاعی باعث تحلیل رفتن عضلات می شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر آسیب نخاعی باعث تحلیل رفتن عضلات می شود به گزارش خبرنگار سایت احکام به نقل از هلث دی نیوز، به گفته محققان، این تحلیل عضلانی سریع و شدید است و به نظر می‌رسد با عدم تعادل هورمونی ناشی از آسیب مرتبط باشد.
به گفته محققان، این مسئله به طور خاص، بستگی به این دارد که آیا غدد فوق کلیوی یک فرد توانایی خود را برای دریافت سیگنال‌های عصبی به دنبال آسیب نخاعی در امتداد ستون فقرات بالایی فرد از دست می‌دهد یا خیر.
دکتر «یان شواب»، استاد نورولوژی در کالج پزشکی دانشگاه ایالتی اوهایو، گفت: «این پدیده می‌تواند توضیح دهد که چرا بیماران نسبتاً لاغر در معرض خطر بسیار بالاتر مرگ به دنبال آسیب نخاعی هستند.»
شواب در بیانیه خبری دانشگاه گفت: «با درک بهتر این تحلیل عضلانی و تشدید کاهش وزن، امیدواریم به راه‌های جدیدی برای کاهش مرگ و میر در این جمعیت بیمار شکننده پی ببریم.»
محققان دریافتند وقتی غدد آدرنال از کنترل سیستم عصبی محروم می‌شوند، بدن پر از سطوح اضافی هورمون استرس کورتیزول می‌شود.
شواب می‌گوید: «سپس این هیپرکورتیزولیسم (افزایش بیش از حد هورمون کورتیزول) بر روی گیرنده‌های خاصی در عضله کل بدن عمل می‌کند و باعث از دست دادن عضله می‌شود.»
وی افزود: «تداخل در این مسیر می‌تواند بافت ماهیچه‌ای را نجات دهد و پاسخ به توانبخشی را بهبود بخشد.»
این مطالعه، بر اساس تحقیقات قبلی ایالت اوهایو در مورد اثرات آسیب نخاعی بر سیستم ایمنی بدن است. این آسیب‌ها باعث سرکوب سیستم ایمنی بدن و افزایش خطر ابتلاء به عفونت در فرد می‌شود.
شواب گفت: «ما اکنون به درک این موضوع رسیده ایم که چگونه آسیب نخاعی منجر به بیماری نخاعی می‌شود و کل بدن را تحت تأثیر قرار می‌دهد. با این حال، تحقیقات روی حیوانات همیشه در مورد انسان‌ها نتیجه نمی‌دهد.»
وی در ادامه افزود: «تحقیقات آینده ما به دنبال راه‌هایی برای جلوگیری از این عوارض و محافظت از غده آدرنال در دریافت اطلاعات کاذب سیستم عصبی خودمختار منشأ نخاع در زیر محل ضایعه خواهد بود.» امیدوارم از خبر آسیب نخاعی باعث تحلیل رفتن عضلات می شود راضی بوده باشید.

آسیب نخاعی باعث تحلیل رفتن عضلات می شود  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۲۴ ۰۲:۳۷:۵۶