آسیب دیدگی خط لوله نورداستریم به نفع آمریکاست

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر آسیب دیدگی خط لوله نورداستریم به نفع آمریکاست به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از تاس، «واسیلی نبنزیا»، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد در شورای امنیت سازمان ملل با درخواست برای انجام تحقیقات مستقل و بی طرفانه درباره آسیب دیدگی خط لوله انتقال گاز نورد استریم ۱ و ۲ گفت: روسیه، آلمان، دانمارک و سوئد ممکن است در تحقیقات مربوط به خرابکاری در خطوط لوله نورد استریم مشارکت کنند.
نبنزیا در عین حال تاکید کرد که حادثه در خطوط لوله نورد استریم قطعاً به نفع آمریکاست. وی خاطرنشان کرد: «سوال اصلی این است که آیا حادثه نورد استریم به نفع ایالات متحده است یا خیر؟ مطمئناً این (مسئله برای واشنگتن) سود دارد. تأمین کنندگان گاز طبیعی در آمریکا باید برای افزایش چند برابری عرضه گاز مایع ال ان جی به قاره اروپا جشن بگیرند.»
نبنزیا افزود: «ما هیچ دلیلی نداشتیم که پروژه‌ای را که در آن سرمایه گذاری هنگفتی انجام داده بودیم و می‌توانستیم بازده اقتصادی قابل توجهی داشته باشیم، با دست خود نابود کنیم.»
پیش از این، «ند پرایس»، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه گفته بود این ادعا که ایالات متحده به نحوی در حملات خرابکارانه آشکار علیه خطوط لوله نورد استریم ۱ و ۲ دخالت داشته است، مضحک است و خرابکاری خط لوله انتقال گاز روسیه به اروپا مربوط به ما نیست.
پرایس طی یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: مشارکت آمریکا در خرابکاری خط لوله نورداستریم چیزی بیش از اطلاعات پراکنی نادرست روسیه نیست.
ند پرایس در عین حال از اظهار نظر درباره گزارش‌هایی که سازمان سیا هفته‌ها پیش به آلمان درباره حملات احتمالی به خطوط لوله گاز نورد استریم ۱ و ۲ هشدار داده بود، خودداری کرد.
او به خبرنگاران گفت: من در موقعیتی نیستم که درباره انتقال اطلاعات سازمان سیا به آلمان بتوانم اظهارنظری داشته باشم.
پیشتر هیئت روسیه در سازمان ملل خواستار تشکیل جلسه شورای امنیت سازمان ملل در خصوص حوادث خط لوله نورداستریم شده بود و این نشست بعد از ظهر جمعه برگزار شد.
همچنین دفتر دادستانی کل روسیه روز چهارشنبه اعلام کرد که در حال بررسی انفجارهای خط لوله نورداستریم به عنوان یک اقدام تروریستی بین المللی است.
خطوط لوله نورد استریم ۱ و ۲ روز سه‌شنبه گذشته به فاصله چند ساعت از یکدیگر، از سه نقطه دچار حادثه و نشتی شد. نخستین نشتی در نورد استریم ۲ در نزدیکی جزیره بورنهولم دانمارک و سپس دو نشتی در نورد استریم یک که خط لوله اصلی انتقال گاز روسیه به اروپا محسوب می‌شود، شناسایی شد.
جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز چهارشنبه در بیانیه‌ای هشدار آمیز اعلام کرد که هرگونه اختلال عامدانه در زیرساخت‌های انرژی اروپا، به هیچ وجه قابل قبول نبوده و با واکنش مقتدر و متحد اتحادیه اروپا پاسخ داده خواهد شد. مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پیشتر خواستار انجام تحقیقات درباره نشت گاز خطوط لوله نورد استریم یک و ۲ شده و افزوده بود: تمام اطلاعات موجود حاکی از آن است که این نشتی‌ها، نتیجه یک اقدام عامدانه بوده است. وی اضافه کرد: از هرگونه تحقیقات با هدف شفافیت کامل حادثه و دلیل وقوع آن حمایت و در راستای افزایش انعطاف‌پذیری خود در حوزه امنیت انرژی، اقدامات بیشتری اتخاذ خواهیم کرد. امیدوارم از خبر آسیب دیدگی خط لوله نورداستریم به نفع آمریکاست راضی بوده باشید.

آسیب دیدگی خط لوله نورداستریم به نفع آمریکاست  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۰۱ ۰۲:۳۹:۳۰