آزادی ۲ زندانی دارای شرایط خاص در لرستان

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر آزادی ۲ زندانی دارای شرایط خاص در لرستان به گزارش خبرنگار سایت احکام، توکل شاکرمی امروز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به آزادی دو زندانی دارای شرایط خاص در استان، اظهار داشت: یکی از این زندانیان پیرمرد بروجردی ۷۵ ساله و درگیر با بیماری سرطان با شش میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال بدهی بود که بعد از پنج سال و با کمک یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون‌ریالی ستاد دیه استان از زندان آزاد شد.
وی افزود: همچنین خانمی که ۱۴ سال به دلیل بدهکاری مالی ناشی از احداث یک کارگاه گلیم‌بافی و مقروض شدن به زندان افتاده بود با بدهی ۱۵ میلیارد ریال با پرداخت دو میلیارد ریال کمک بلاعوض و دو میلیارد ریال وام و همچنین تقاضای اعسار و گذشت شکات از زندان آزاد شد.
مدیر نمایندگی ستاد دیه لرستان، بیان کرد: ستاد مردمی دیه لرستان به دلیل شرایط خاص زندانیان مذکور با پیگیری چندماهه ضمن اخذ گذشت حداکثری از شکات پرونده و با معاضدت‌های قضائی در ارائه و قبولی دادخواست اعسار در نهایت با اهدای کمک ویژه خود موجبات رهایی این محبوسین را فراهم کرد.
شاکرمی با بیان اینکه ۱۹۱ زندانی جرایم غیرعمد در این استان از ابتدای سال جاری تاکنون آزاد شده‌اند، افزود: از این مجموع دیه یک نفر، بدهی مالی ۹۹ نفر، سایت احکامیه ۷۸ نفر و نفقه ۱۴ نفر پرداخت شده است. امیدوارم از خبر آزادی ۲ زندانی دارای شرایط خاص در لرستان راضی بوده باشید.

آزادی ۲ زندانی دارای شرایط خاص در لرستان  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۰۳ ۰۲:۴۳:۰۴