آذربایجان غربی مهیای انتخاباتی پرشور/برای ایرانی قوی می
آییم

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر آذربایجان غربی مهیای انتخاباتی پرشور/برای ایرانی قوی می
آییم
سوالات شرعی و احکام – گروه استان‌ها: تنها چند ساعت مانده به ماراتن دوازدهمین دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری همه چیز برای خلق حماسه‌ای از جنس حضور در استان مرزدار صیانت از مرزهای ایران اسلامی شده است.
ستادهای انتخاباتی شهرستان‌های آذربایجان غربی اسامی نهایی نامزدهای تأیید صلاحیت شده حوزه‌های انتخابیه این استان را اعلام کردند که در مجموع ۳۶۹ نامزد در ۱۰ حوزه انتخابیه ارومیه، بوکان، «پیرانشهر – سردشت – میرآباد»، «خوی – چایپاره»، سلماس، «شاهین دژ – تکاب»، «ماکو – شوط – پلدشت – چالدران»، مهاباد، «میاندوآب – باروق – چهاربرج» و «نقده – اشنویه» در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تأیید صلاحیت شدند.
در این دوره نسبت داوطلبان نهایی در مقایسه با دوره پیشین بیش از ۲ برابر شده است؛ ضمن اینکه از کل داوطلبان حدود ۹ درصد را بانوان و ۹۱ درصد را مردان تشکیل می‌دهند.
در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از آذربایجان غربی از حوزه انتخابیه ارومیه ۱۳۲ نفر، «خوی – چایپاره» ۴۳ نفر، «ماکو – شوط – پلدشت – چالدران» ۴۲ نفر، «میاندوآب- باروق – چهاربرج» ۳۴ نفر، «نقده – اشنویه» ۳۴ نفر، سلماس ۲۳ نفر، «شاهین‌دژ – تکاب» ۲۳ نفر، مهاباد ۱۶ نفر، بوکان ۱۵ نفر و «پیرانشهر – سردشت – میرآباد» ۷ نفر در روز ۱۱ اسفند برای کسب کرسی‌های مجلس از این استان با هم رقابت خواهند کرد.
با نزدیک شدن به لحظات اخذ رأی تلاش‌های مسؤولان نیز منسجم‌تر شده و این استان یک صدا آماده استقبال و برگزاری این رویداد بزرگ همزمان با سراسر کشور می‌شود.
آذربایجان غربی مهیای انتخابات پرشور است
استاندار آذربایجان غربی در ساعات پایانی روز پنجشنبه با حضور در گفت و گوی ویژه خبری اقدامات و تلاش‌ها برای برگزاری انتخابات سالم و پرشور در استان را تشریح کرد و گفت: توجه ویژه دولت به موضوع سلامت انتخابات در دستور کار قرار دارد و در کنار هیأت‌های نظارت و شورای نگهبان، ۲ هزار و ۶۱۰ بازرس بر فرایندهای انتخاباتی در استان نظارت دارند.
محمدصادق معتمدیان همچنین سلامت انتخابات را یکی از چهار رکن اصلی انتخابات در سال جاری عنوان کرد و افزود: طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب، آرای مردم حق الناس بوده و همه باید از آن پاسداری کنند و برگزارکنندگان انتخابات با همه توان در جهت صیانت از آرای مردم گام برخواهند داشت.
استاندار آذربایجان غربی تاکید کرد افزود: در بخش امنیت انتخابات، تمهیدات لازم اندیشیده شده و عوامل نظامی، امنیتی و انتظامی در جهت حفظ امنیت شعب اخذ رأی، مشارکت فعال خواهند داشت.
۳۲ هزار نفر صیانت از صندوق‌های رأی را برعهده دارند
استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه ۳۲ هزار نفر از نیز نیروهای نظامی و انتظامی صیانت از صندوق‌های رأی را در استان بر عهده خواهند داشت، افزود: نیروهای مسلح با اقتدار تمام حرکات دشمن را رصد کرده و قبل از هر اقدامی آن را خنثی و با تمام قدرت برای حفظ امنیت منطقه تلاش می‌کنند.
معتمدیان به تدابیر لازم در خصوص ایجاد زمینه مشارکت حداکثری در استان نیز اشاره کرد و اظهار داشت: اولویت اول ما، مشارکت قوی بوده و در این خصوص از همه ظرفیت‌ها برای ترغیب مردم استفاده می‌شود.
وی اضافه کرد: از قومیت‌ها و مذاهب مختلف و علایق و سلایق سیاسی گوناگون در بین کاندیداها وجود دارد که نشان دهنده فضای رقابتی و مطلوب انتخابات در آذربایجان غربی است.
معتمدیان اضافه کرد: مساله مهم کشور وحدت است و یکی از چالش‌های اساسی که در استان داشتیم بحث قومیت و اقوام بود که دشمنان به آن دامن می‌زدند در حالی که آنها سال‌ها در کنار هم زندگی مسالمت آمیز دارند.
بیش از ۲.۵ میلیون نفر در آذربایجان غربی واجد شرایط رأی دادن هستند
رئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی نیز با اشاره به آمادگی کامل استان برای برگزاری انتخابات گفت: امروز آمادگی کامل در استان برای برگزاری انتخابات رقابتی و سالم با مشارکت حداکثری برقرار است.
رضا ابراهیمی با اشاره به افزایش قابل توجه داوطلبان تأیید صلاحیت شده در این دوره نسبت به دوره‌های قبل در استان گفت: به ازای هر کرسی مجلس در استان، بیش از ۳۰ نفر با هم رقابت می‌کنند.
وی با بیان اینکه ۲ میلیون و ۵۶۴ هزار و ۷۱۳ نفر بر اساس آمار ثبت احوال حائز شرایط رأی دادن در این دوره در استان هستند، گفت: یک میلیون و ۳۰۰ هزار و ۲۵۹ نفر آقا و یک میلیون ۲۶۴ هزار و ۴۵۴ نفر خانم واجد رأی دادن در استان در این دوره هستند. یک میلیون و ۳۰۰ هزار و ۲۵۹ نفر آقا و یک میلیون ۲۶۴ هزار و ۴۵۴ نفر خانم واجد رأی دادن در استان در این دوره هستند.
رئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی اضافه کرد: ۱۴۱ هزار و ۶۵ نفر رأی اولی نیز در استان امسال پای صندوقهای رأی می‌روند که از این تعداد سهم خانم‌ها ۶۸ هزار و ۸۸۹ نفر و سهم آقایان ۷۲ هزار و ۱۷۶ نفر است.
افزایش ۱۷۸ درصدی تعداد نامزدهای مجلس شورای اسلامی در ارومیه
فرماندار ارومیه گفت: تعداد نامزدهای انتخاباتی در ارومیه بیش از ۱۷۸ درصد افزایش و در تعداد شعبات اخذ رأی برای آسانی حضور مردم ۱۰ درصد بر تعداد شعبات افزوده شده است.
غلام حسین عماری افزود: از تمامی اقشار جامعه نامزدهایی برای انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرده‌اند و آخرین هماهنگی‌ها بین ارکان اصلی انتخابات در ارومیه برگزار شده است.
وی اظهار کرد: این شهرستان هم اکنون آماده برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و انتخابات مجلس خبرگان رهبری است و ۵۴۹ شعبه رأی در ارومیه آماده سازی شده است.
فرماندار ارومیه گفت: تمامی تدابیر لازم برای برگزاری انتخاباتی باشکوه به کار گرفته شده و تمامی مقدمات کار فراهم شده است و ۵۴۳ شعبه اخذ رأی از مجموع شعب در شهرستان ارومیه مختص انتخابات مجلس شورای اسلامی است.
وی اظهار کرد: ۶ کرسی برای اقلیت‌های دینی و یک شعبه اخذ رأی نیز برای اقلیت‌های ارامنه و پنج شعبه برای اقلیت‌های کلدانی و آشوری هاست.
فرماندار ارومیه گفت: محل شعبه‌ها مشخص شده و اعضای پشتیبان انتخابات ابلاغ خود را دریافت کرده‌اند و آخرین هماهنگی‌ها نیز انجام شده است تا روز جمعه ۱۱ اسفند با مشارکت مردم در کنار امنیت و سلامت شاهد رقابتی پر شور باشیم.
۱۲ هزار نفر عوامل اجرایی انتخابات در ارومیه هستند
عماری اضافه کرد: بیشترین تعداد نامزدهای انتخاباتی در شهرستان ارومیه با ۱۳۲ نامزد شرکت کننده در انتخابات مجلس شورای اسلامی است که اسامی شأن در آگهی انتخاباتی فرمانداری درج شده است؛ البته با انصراف و تغییر حوزه‌های صورت گرفته این رقم به ۱۱۲ نفر رسیده است.
وی با بیان اینکه ۲۵ درصد شعب اخذ رأی استان در شهرستان ارومیه است اضافه کرد: آخرین اصلاحیه در اسامی نامزدهای انتخاباتی در روز انتخابات و در پای صندوق‌ها مشخص خواهد شد.
فرماندار ارومیه اضافه کرد: ۱۲ هزار نفر عوامل اجرایی نظارتی، پشتیبانی و انتظامی در برگزاری انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در ارومیه مشارکت دارند که بیشترین تعداد در استان باز در شهرستان ارومیه مستقر هستند.
وی اظهار کرد: شهرستان ارومیه مرکز حوزه انتخابیه مجلس خبرگان رهبری در استان است و برای اقلیت‌های آشوری، کلدانی و ارامنه حوزه فرعی است.
آذربایجان غربی با مشارکت ۳۵ هزار نیروی نظامی و انتظامی و حضور ۳۶۹ نامزد در ۱۰ حوزه انتخاباتی و ۲ هزار ۶۰۰ بازرس در کنار هیأت‌های نظارت و شورای نگهبان آماده برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری است. امیدوارم از خبر آذربایجان غربی مهیای انتخاباتی پرشور/برای ایرانی قوی می
آییم
راضی بوده باشید.

آذربایجان غربی مهیای انتخاباتی پرشور/برای ایرانی قوی می
آییم  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۳-۰۱ ۰۲:۴۲:۱۵