آذربایجان شرقی ظرفیت‌های بالایی در حوزه صنعت و تولید
دارد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر آذربایجان شرقی ظرفیت‌های بالایی در حوزه صنعت و تولید
دارد
به گزارش خبرنگار سایت احکام، علی خیرالدین روز دوشنبه، دوم آبان ماه، در افتتاحیه دهمین نمایشگاه ربع رشیدی با اشاره به نتایج نشست‌ها و جلساتی که در حاشیه نمایشگاه رینوتکس در تبریز برگزار شده است، اظهار کرد: در این نشست‌ها مقرر شد سه ناحیه نوآوری در تبریز ایجاد شود و رخداد رینوتکس به عنوان رخداد ملی وزارت عتف بعد از اینوتکس در تقویم فناوری کشور گنجانده و دبیرخانه آن در تبریز راه اندازی خواهد شد تا مجموع این اقدامات بسترساز تبدیل نمایشگاه ربع رشیدی به رویدادی ملی و بین المللی در حوزه فناوری کشور شود.
وی ادامه داد: سال گذشته نخستین ستاد اقتصاد دانش بنیان کشور در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی شکل گرفت و به دنبال آن با دستور وزیر کشور پس از این اقدام نو در تبریز و حتی پیش از نامگذاری سال به عنوان دانش بنیان از سوی رهبر معظم انقلاب، اکنون این ستاد در همه استان‌های کشور تشکیل شده است.
وی، استانداری آذربایجان شرقی را عامل تقویت ارتباط مجموعه اجرایی استان با جامعه فناوری و علمی دانسته و گفت: آذربایجان شرقی ظرفیت‌های بالایی در حوزه صنعت و تولید دارد و حضور ۵۰۰ واحد فناور در پارک علم و فناوری آن و ۲۵۰ شرکت فناور و ۶ هزار شغل دانش بنیان در آن استان حاکی از توان حوزه دانش بنیان و فناورانه آن است که تقویت ارتباط این بخش‌ها می‌تواند مقدمه‌ای برا اتفاقات مثبت علمی و صنعتی شود.
خیرالدین تاکید کرد: در ادبیات فناوری بحثی تحت عنوان دره مرگ فناوری وجود دارد مربوط به مرحله‌ای است که در آن طرح به صورت تجاری ارائه می‌شود که به شدت در این حوزه در کشور مشکل داریم و محصولات شرکت‌های دانش بنیان توسط دستگاه‌ها خریداری نمی‌شود و در واقع اقتصاد سنتی در مقابل اقتصاد نوین علمی و دانش بنیان مقاومت می‌کند و امیدواریم نمایشگاه‌هایی چون ربع رشیدی گامی در جهت تغییر این شرایط باشند.
وی، رصد مرزهای فناوری‌های نوین را دیگر موضوعی دانست که باید در این نمایشگاه به آن توجه جدی شود و خاطرنشان کرد: تولید شرکت‌های دانش بنیان قابلیت تجاری سازی ندارند و نمایشگاه رینوتکس می‌تواند در کنار سامانه‌هایی مانند سامانه نظام ایده‌ها و نیازهای وزارت علوم حلقه واسط برای ساماندهی ایده‌های فناور و دانش بنیان در جهت پاسخ به نیازها و مسائل کشور باشد. امیدوارم از خبر آذربایجان شرقی ظرفیت‌های بالایی در حوزه صنعت و تولید
دارد
راضی بوده باشید.

آذربایجان شرقی ظرفیت‌های بالایی در حوزه صنعت و تولید
دارد  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۲۵ ۰۲:۳۹:۰۱