آخرین خبرها از چهارخطه خرم‌آباد – کوهدشت/افتتاح به پاییز
موکول شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر آخرین خبرها از چهارخطه خرم‌آباد – کوهدشت/افتتاح به پاییز
موکول شد
سوالات شرعی و احکام – گروه استان‌ها: عملیات اجرایی پروژه چهارخطه خرم‌آباد – کوهدشت با تخمین اعتبار ۷۰ میلیارد تومان در سال ۸۳ آغاز و قرار شد سال ۹۰ تمام شود، سال ۹۰ هم تمام شد و باگذشت حدود ۱۱ سال از وعده مسئولان برای افتتاح، جاده همچنان روی دست خود مانده تا همچنان قربانیان خود را تحویل دهد.
جاده کوهدشت – خرم‌آباد تنها راه ارتباط نزدیکی است که کوهدشت را به مرکز استان می‌رساند؛ اما این راه، هنوز هم همچون سال‌های گذشته به رهگذران خود امان نمی‌دهد و از قربانی‌کردن آن‌ها در کمرهای باریک خود کوتاه نیامده است.
مردم این دو شهر چشم‌به‌راه تلاش بیشتر مسئولان مربوطه‌اند شاید با تسریع عملیات چهارخطه کردنش، روند مرگ‌ومیر و وقوع تصادفات در این محور کاهش پیدا کند.
پیشرفت ۹۶ درصدی پروژه
محمدمرادی فرماندار کوهدشت در سخنانی با تأکید بر اینکه محور توسعه، پیشرفت و آبادانی در هر منطقه محسوب می‌شود، اظهار داشت: شهرستان کوهدشت به‌خاطر موقعیت جغرافیایی در لرستان و همچنین همسایگی با استان‌های کرمانشاه و ایلام و قرارگرفتن در مسیر اربعین و کریدور خوزستان به غرب که محورهای حیاتی به‌حساب می‌آیند باید موردتوجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه در کریدور «بابازید» به «پل سیمره» همواره شاهد ترافیک بالای وسایل نقلیه هستیم، عنوان کرد: این جاده، محور تردد وسایل نقلیه سنگین مواد پتروشیمی، مواد اولیه کارخانه‌ها و… است.
فرماندار کوهدشت در ادامه با اشاره به پروژه چهارخطه خرم‌آباد – کوهدشت – «زرانوگه» – «پل سیمره»، بیان داشت: در حال حاضر چهارخطه خرم‌آباد – کوهدشت تقریباً ۹۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
۴۵ میلیارد به پروژه تزریق شد
وی با بیان اینکه ورودی این چهارخطه از سمت خرم‌آباد در حال انجام است، گفت: همچنین ورودی این پروژه در شهر کوهدشت که حدود پنج کیلومتر است به‌عنوان واریانت «چنار» مانده و جز مصوبات سفر اول رئیس‌جمهور به لرستان است.
فرماندار کوهدشت، تصریح کرد: برای این پروژه حدود ۷۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.
مرادی با تأکید بر اینکه باتوجه‌به تورم و تخصیص دیرهنگام اعتبار به این پروژه‌ها، هزینه‌های آنها بالاتر می‌رود، افزود: بعد از سفر رئیس‌جمهور به لرستان، ۴۵ میلیارد تومان به این پروژه اختصاص پیدا کرد، پروژه الان فعال است، ابنیه اصلی آن در حال ساخت است، خاک‌برداری‌های عمده انجام شده، قسمت عمده‌ای از زیرساخت آن نیز آماده شده است.

وعده پایان پاییز برای افتتاح چهارخطه
وی، بیان داشت: پیش‌بینی ما این است که تا اواخر پاییز امسال و آذرماه ماه این چهارخطه به بهره‌برداری برسد.
فرماندار کوهدشت با بیان اینکه معاونین وزارت راه و شهرسازی از این پروژه چهارخطه بازدیدهای زیادی داشته‌اند، گفت: تخصیص اعتبار خوبی برای این پروژه نیز داشته‌ایم.
مرادی، تصریح کرد: باتوجه‌به حرکت و پیشرفت پروژه، باید این پروژه تا پایان پاییز امسال به بهره‌برداری برسد و چهارخطه خرم‌آباد – کوهدشت تکمیل می‌شود.

وعده پارسال عملی نشد
این سخنان در حالی مطرح می‌شود که پیش‌ازاین و در آذرماه سال گذشته «احمدرضا دالوند» معاون عمرانی استانداری لرستان وعده پایان سال ۱۴۰۱ را برای تکمیل این پروژه داده و گفته بود: این پروژه نزدیک به ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی، عنوان کرد: بااین‌وجود در برخی از بخش‌های این پروژه، مشکلاتی وجود دارد، یکی از آنها قسمت خروجی خرم‌آباد به سمت کوهدشت است که بر اساس قول پیمانکار، این قطعه تا پایان ماه جاری رفع خواهد شد.
معاون عمرانی استانداری لرستان، ادامه داد: تا کنون برای اجرای پروژه چهارخطه خرم‌آباد – کوهدشت، ۳۵۶ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.
دالوند، افزود: بر اساس اعلام اداره کل راه و شهرسازی استان، حدود ۲۰۰ میلیارد تومان دیگر نیاز است تا این پروژه تکمیل شود.
وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه این پروژه در بین مصوبات سفر رئیس‌جمهور به لرستان قرار گرفته است، بیان داشت: در این راستا اعتبارات خوبی به پروژه تزریق شده و امیدواریم تا قبل از پایان امسال این پروژه به مرحله افتتاح برسد.
بنابراین گزارش، وقوع تصادفات ناگوار در جاده‌های لرستان به دلیل عدم چهارخطه شدن و تعریض آنها، موضوعی است که بارها از سوی مردم و رسانه‌ها مورد انتقاد قرار گرفته است و می‌طلبد که تکمیل این طرح‌های راه‌سازی موردتوجه جدی مسئولان قرار بگیرد. امیدوارم از خبر آخرین خبرها از چهارخطه خرم‌آباد – کوهدشت/افتتاح به پاییز
موکول شد
راضی بوده باشید.

آخرین خبرها از چهارخطه خرم‌آباد – کوهدشت/افتتاح به پاییز
موکول شد  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۷-۱۲ ۰۲:۳۸:۴۱