آخرین خبرها از ساخت ۴ بیمارستان در لرستان

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر آخرین خبرها از ساخت ۴ بیمارستان در لرستان بهرام دلفان در گفت‌وگو با خبرنگار سایت احکام با اشاره به افتتاح پنج پروژه در حوزه بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان طی هفته دولت، اظهار داشت: این تعداد پروژه در مساحت سه هزار و ۶۰۰ مترمربع احداث شده‌اند.
در هر ۱۰ روز یک پروژه در حوزه سلامت افتتاح شده است
وی عنوان کرد: برای تکمیل و افتتاح این پروژه‌ها نیز ۳۵ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان در ادامه سخنان خود با بیان اینکه طی ۲۰ ماه گذشته، نزدیک به ۶۳ پروژه در استان افتتاح شده است، افزود: به‌صورت میانگین در هر ۱۰ روز، یک پروژه در استان افتتاح شده است.
دلفان با بیان اینکه افتتاح این تعداد پروژه در حوزه سلامت یک رکورد است، چرا که بسیاری از این پروژه‌ها از سالیان قبل مانده بودند، گفت: دولت علی‌رغم همه مشکلات مالی، برای افتتاح این پروژه‌ها در استان اعتبار اختصاص داد و تا کنون ۶۳ پروژه نیز در این حوزه در لرستان به بهره‌برداری رسانده است.
۱۰۰ پروژه در حال ساخت هستند
وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه در حال حاضر نیز حدود ۱۰۰ پروژه بهداشتی و درمانی در استان در حال ساخت داریم، بیان داشت: چهار مورد از این تعداد پروژه، پروژه بیمارستانی هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با تأکید بر اینکه این چهار بیمارستان، نزدیک به هزار و ۱۰۰ تخت به مجموع تخت‌های بیمارستانی استان اضافه خواهند کرد، گفت: به طور حتم افزایش تخت می‌تواند در کیفیت درمان مؤثر باشد.
دلفان، افزود: بخشی از تخت‌های موجود در استان فرسوده است، این تعداد تخت در دست‌ساخت می‌تواند تحول بزرگی در حوزه سلامت استان ایجاد کند.
آخرین خبرها از ۴ بیمارستان در حال ساخت
وی با بیان اینکه پیشرفت فیزیکی بیمارستان «رازی» کوهدشت نزدیک به ۵۰ درصد است، عنوان کرد: همچنین پروژه بیمارستانی «نیایش» خرم‌آباد با ۵۸۰ تخت، نیز حدود ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان، تصریح کرد: پروژه بیمارستانی «گهر» دورود نیز حدود ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
دلفان افزود: همچنین برنده مناقصه بیمارستان رومشکان مشخص و پیمانکار آن نیز مشخص شده است، به دلیل معارض فعلاً کار در آن شروع نشده که امیدواریم با رایزنی‌های لازم مشکل دررابطه‌با احداث این پروژه بیمارستانی نیز حل شود.
تکمیل بیمارستان‌ها طی ۲ تا ۳ سال آینده
وی با تأکید بر اینکه زمان اتمام این پروژه‌های بیمارستانی بستگی به اعتباری است که به آنها اختصاص پیدا می‌کند، گفت: فعلاً برای امسال بودجه این بیمارستان‌ها تأمین شده، هم از محل بودجه سفر رئیس‌جمهور به استان و هم از محل کمک‌های وزارت بهداشت اعتبار برای این بیمارستان‌ها اختصاص پیدا کرده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان، تصریح کرد: همچنین قرار شده از محل فروش املاک مازاد برای این بیمارستان‌ها اعتبار در نظر گرفته شود، البته هنوز این امر صورت نگرفته است.
دلفان، تأکید کرد: اگر روند به همین شکل پیش برود، طی دو تا سه سال آینده این پروژه‌های بیمارستانی به بهره‌برداری خواهند رسید. امیدوارم از خبر آخرین خبرها از ساخت ۴ بیمارستان در لرستان راضی بوده باشید.

آخرین خبرها از ساخت ۴ بیمارستان در لرستان  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۹-۰۹ ۰۲:۴۰:۰۰