آخرین خبرها از انتخابات مجلس در دورود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر آخرین خبرها از انتخابات مجلس در دورود سید مصطفی موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار سایت احکام در سخنانی با تأکید بر اینکه از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، ملت پای‌کار انقلاب بوده‌اند، اظهار داشت: جمهوری اسلامی بر پایه مردم و مردم‌سالاری بنا شده است.
وی با بیان اینکه مردم همواره در صحنه انتخابات حضور داشته‌اند و پای صندوق‌های رأی آمده‌اند، عنوان کرد: به طور حتم در انتخابات پیش رو هم مردم حماسه دیگری را رقم خواهند زد.
رقابت ۴۲ داوطلب در حوزه انتخابیه دورود و ازنا
فرماندار دورود، گفت: در انتخابات پیش رو شاهد انتخاباتی پرشور و با مشارکت حداکثری مردم خواهیم بود.
موسوی با اشاره به اینکه شهرستان دورود و ازنا یک نماینده را در مجلس شورای اسلامی خواهد داشت، افزود: از همان ابتدای شروع به کار ستاد انتخابات، معتمدین را به هیئت نظارت معرفی کردیم، تعامل خوبی بین فرمانداری و همچنین هیئت نظارت وجود دارد.
وی با اشاره به معرفی هیئت اجرایی انتخابات در حوزه انتخابیه دورود و ازنا، عنوان کرد: در این راستا ۱۲۹ داوطلب در حوزه انتخابیه دورود و ازنا کار پیش ثبت‌نام خود را از طریق سامانه انجام دادند.
فرماندار دورود، افزود: در نهایت ۷۷ داوطلب ثبت نامی در این حوزه انتخابیه داشتیم که بعد از بررسی صلاحیت‌ها از سوی هیئت‌های اجرایی، ۳۹ نفر تأیید صلاحیت، ۱۰ نفر رد صلاحیت و ۲۷ نفر عدم احراز صلاحیت شدند، در نهایت با انصراف دو نفر، مجموع داوطلبان حوزه انتخابیه دورود و ازنا به ۳۷ نفر رسید.
موسوی در ادامه با اشاره به رسیدگی به صلاحیت داوطلبان در هیئت نظارت، عنوان کرد: در نهایت باتوجه‌به تأیید اعتراض برخی از داوطلبان رد صلاحیت شده در هیئت‌های اجرایی، مجموع تأییدصلاحیت‌شدگان حوزه انتخابیه دورود و ازنا بعد از تأیید هیئت نظارت به ۴۲ داوطلب رسید، امکان افزایش این تعداد نیز وجود دارد.
پیش‌بینی ۱۳۳ شعبه اخذ رأی در دورود
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در شهرستان دورود ۱۳۳ شعبه اخذ رأی برای برگزاری انتخابات پیش‌بینی کرده‌ایم، افزود: از این تعداد ۱۱۶ شعبه اخذ رأی مربوط به شهر دورود و بخشداری مرکزی دورود است که از این تعداد ۹۴ شعبه ثابت، ۲۲ شعبه سیار است.
فرماندار دورود، افزود: در بخش «سیلاخور» نیز ۱۷ شعبه اخذ رأی را داریم، سه شعبه اخذ رأی از این تعداد ثابت و ۱۴ شعبه نیز سیار هستند.
موسوی گفت: در شهرستان دورود شعب ویژه‌ای برای اخذ رأی بانوان داریم.
وی از افزایش شعب اخذ رأی شهرستان دورود از ۱۰۵ شعبه به ۱۱۶ شعبه اخذ رأی خبر داد.
فرماندار دورود در ادامه سخنان خود، گفت: علاوه بر کارت ملی و شناسنامه، در این دوره از انتخابات و بر اساس قانون انتخابات جدید، از گواهینامه، پاسپورت و کارت پایان خدمت نیز می‌توان برای رأی‌دادن استفاده کرد.
موسوی با اشاره به انتخاب نمایندگان هیئت اجرایی در فرمانداری، عنوان کرد: در برگزاری انتخابات در شهرستان دورود بین سه هزار تا سه هزار و ۵۰۰ نفر مشارکت و همکاری دارند.
حضور همه احزاب و گروه‌های سیاسی در عرصه رقابت انتخابات
وی در ادامه با اشاره به موضوع تبلیغات انتخاباتی در شهرستان دورود، بیان داشت: بایدها و نبایدهای انتخاباتی را در این راستا به کاندیداها در شهرستان اعلام کرده‌ایم.
فرماندار دورود با تأکید بر اینکه مجموعه دولت در استان و شهرستان هیچ‌گونه نماینده‌ای در بین کاندیداها ندارد، تصریح کرد: تأمین امنیت، سلامت، رقابت و افزایش مشارکت در انتخابات مهم‌ترین اولویت و سیاست ما است.
موسوی با تأکید بر اینکه شرایطی را فراهم کرده‌ایم که همه احزاب و گروه‌های سیاسی دارای مجوز قانونی در عرصه انتخابات حضور داشته باشند، تصریح کرد: به‌دوراز وابستگی به هیچ حزب و گروه سیاسی انتخابات را برگزار خواهیم کرد.
وی با اشاره به تلاش برای تحقق سلامت انتخابات و تأکیدات مقام معظم رهبری دراین‌رابطه، گفت: این برای ما اتمام حجت است و ما موظف به تأمین و تضمین سلامت انتخابات هستیم. امیدوارم از خبر آخرین خبرها از انتخابات مجلس در دورود راضی بوده باشید.

آخرین خبرها از انتخابات مجلس در دورود  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۲-۰۵ ۰۲:۴۰:۵۵