آخرین خبرها از انتخابات مجلس در بروجرد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر آخرین خبرها از انتخابات مجلس در بروجرد مسلم مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار سایت احکام در سخنانی با اشاره به جایگاه مهم انتخابات در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: از ابتدای پیروزی انقلاب تا کنون ۳۹ انتخابات در کشور برگزار شده است.
وی عنوان کرد: در مجموع پنج دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری، ۱۱ دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، ۱۳ دوره انتخابات ریاست‌جمهوری و شش دوره انتخابات شوراهای اسلامی در کشور برگزار شده است.
فرماندار بروجرد در ادامه سخنان خود با اشاره به نقش مهم مردم در صحنه‌های مختلف انقلاب، افزود: امسال نیز در آستانه برگزاری چهلمین انتخابات در کشور هستیم.
رقابت ۶۸ کاندیدا در حوزه انتخابیه بروجرد
مرادی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه قانون جدید انتخابات اواخر تیرماه امسال به وزارت کشور بعد از تصویب در مجلس شورای اسلامی، ابلاغ شد، گفت: وزارت کشور و دولت نیز وظیفه دارند که انتخابات را برگزار کنند.
وی با اشاره به اینکه از اوایل مراد ماه بر اساس قانون جدید انتخابات، کار پیش ثبت‌نام داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی به‌صورت سامانه‌ای آغاز شد، بیان داشت: در حوزه انتخابیه بروجرد و اشترینان در این راستا ۲۲۲ نفر ثبت‌نام کردند.
فرماندار بروجرد، ادامه داد: در ۲۷ سایت احکامماه نیز مرحله بعد و مرحله ثبت اصلی داوطلبان انجام گرفت.
تا ۱۹ بهمن‌ماه لیست نهایی اعلام خواهد شد مرادی با تأکید بر اینکه در مرحله ثبت‌نام اصلی، تعداد ۱۲۰ نفر در حوزه انتخابیه بروجرد و اشترینان ثبت‌نام کردند، افزود: از این تعداد ۱۰۶ نفر مرد و ۱۴ نفر نیز زن بودند.
وی عنوان کرد: بعدازاین مرحله هیئت‌های اجرایی انتخابات با ترکیبی از نمایندگان مردم و اعضای حقوقی در شهرستان تشکیل شد.
فرماندار بروجرد با بیان اینکه بعدازاین مرحله نیز اسامی ۱۲۰ نفر به شورای نگهبان اعلام شد، عنوان کرد: تا کنون حضور تعداد ۶۸ نفر در انتخابات مجلس شورای اسلامی و در حوزه انتخابیه بروجرد و اشترینان قطعی شده است.
مرادی، تصریح کرد: به این تعداد اضافه خواهد شد و احتمال زیاد تا ۱۹ بهمن‌ماه لیست نهایی دراین‌رابطه اعلام خواهد شد.
پیش‌بینی ۲۷۰ شعبه اخذ رأی
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به‌پیش بینی ۲۷۰ شعبه و صندوق اخذ رأی در حوزه انتخابیه بروجرد و اشترینان، گفت: زیرساخت‌های لازم در این شعب اخذ رأی در حال آماده‌سازی است.
فرماندار بروجرد با تأکید بر اینکه از مجموع شعب اخذ رأی در حوزه انتخابیه بروجرد و اشترینان، ۲۱۴ مورد ثابت و ۵۶ شعبه نیز سیار است، ادامه داد: تعداد ۲۵ شعبه اخذ رأی نیز به‌صورت اختصاصی برای بانوان در نظر گرفته شده است.
مرادی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به قانون تبلیغات انتخاباتی و ابلاغ آن به کاندیداها، بیان داشت: در این راستا کاندیداها باید به قوانینی که به آنها ابلاغ شده، عمل کنند.
اختصاص یک کانال تبلیغات تلویزیونی به کاندیداهای بروجرد
وی افزود: همچنین هفت کانال تبلیغات انتخاباتی در صداوسیمای مرکز لرستان ایجاد شده که یک کانال از آن به شهرستان بروجرد اختصاص پیدا کرده است.
هر کاندیدای انتخابات مجلس در شهرستان باید یک ستاد اصلی برای مردان و یک ستاد اصلی برای زنان داشته باشد فرماندار بروجرد با تأکید بر اینکه تا کنون تعدادی از کاندیداها برای استفاده از ظرفیت این کانال تبلیغات تلویزیونی در حوزه انتخابیه بروجرد و اشترینان ثبت‌نام کرده‌اند، افزود: کاندیداها می‌توانند برنامه‌ها و ایده‌های خود را در این کانال‌های تبلیغاتی به اطلاع مردم برسانند.
مرادی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه هر کاندیدای انتخابات مجلس در شهرستان باید یک ستاد اصلی برای مردان و یک ستاد اصلی برای زنان داشته باشد، گفت: در حوزه‌های فرعی و بخش‌ها نیز باید یک ستاد برای مردان و یک ستاد هم برای زنان داشته باشند.
وی همچنین با بیان اینکه کاندیداها باید یک حساب بانکی را به ما اعلام و هزینه‌هایی که برای انتخابات انجام می‌دهند نیز باید در فرایند و قالب این حساب بانکی باشد، تصریح کرد: از تاریخ اسفندماه تا ۹ اسفندماه فضای تبلیغات برای کاندیداها آزاد خواهد بود.
۱۵۰۰ نفر بر انتخابات بروجرد نظارت می‌کنند
فرماندار بروجرد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به صیانت از آرای مردم در حوزه انتخابیه بروجرد و اشترینان، گفت: رأی مردم امانت است و همه ما باید تلاش کنیم که در این امانت خیانتی صورت نگیرد.
مرادی، گفت: من قول می‌دهم که تمام تلاش خود را به کار بگیریم که حتی یک رأی از مردم دچار خدشه نشود.
وی با تأکید بر انتخاب افراد صالح، درستکار و متدین برای هیئت‌های اجرایی انتخابات در حوزه انتخابیه بروجرد و اشترینان، عنوان کرد: شورای نگهبان نیز بر اساس سازوکاری که دارند، وظیفه نظارت بر انتخابات را بر عهده دارند.
تمام تلاش خود را خواهیم کرد که حقی از کسی ضایع نشود فرماندار بروجرد گفت: شورای نگهبان بین یک تا پنج نفر در شعب اخذ رأی برای نظارت بر روند انتخابات خواهند داشت.
مرادی همچنین با اشاره به تشکیل هیئت‌های بازرسی، تصریح کرد: این هیئت‌های بازرسی نیز بر وظایف قانونی خود عمل خواهند کرد و در شعب اخذ رأی نیز حضور خواهند داشت.
وی افزود: امیدواریم انتخابات را در یک فضای رقابتی سالم برگزار کنیم و تمام تلاش خود را خواهیم کرد که حقی از کسی ضایع نشود.
فرماندار بروجرد، افزود: در مجموع هزار و ۵۰۰ نفر در حوزه انتخابیه بروجرد و اشترینان کار نظارت بر انتخابات را بر عهده خواهند داشت. امیدوارم از خبر آخرین خبرها از انتخابات مجلس در بروجرد راضی بوده باشید.

آخرین خبرها از انتخابات مجلس در بروجرد  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۱-۲۹ ۰۲:۳۸:۴۰