آئین اختتامیه سیزدهمین دوسالانه تصویرگری استان قم برگزار
شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر آئین اختتامیه سیزدهمین دوسالانه تصویرگری استان قم برگزار
شد
به گزارش خبرنگار سایت احکام، آئین اختتامیه سیزدهمین دوسالانه تصویرگری استان قم شامگاه شنبه با حضور جمعی از مسئولان، هنرمندان و علاقه‌مندان در تالار شهید آوینی خانه فرهنگ و هنر ملل برگزار شد.
امیر علی عموزاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، محمد کاظم رضوانی معاون هنری و سینمایی و حسین محمودی رئیس گروه هنری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم از جمله مسئولان حاضر در این مراسم بودند.
سعید رزاقی، محسن مقدادی، هادی گل‌محمدی، محمد مهدی نوری، ابراهیم سلیمانی، میثم حاتمی، علی حبیبی و علی سلطانی از جمله هنرمندانی بودند که در این مراسم حضور داشتند.
در ابتدای این مراسم پس از تلاوت آیات قرآن کریم و پخش سرود جمهوری اسلامی، وحید سلیمانی مدیرعامل انجمن هنرهای تجسمی استان قم به مهمانان حاضر در مراسم خیرمقدم گفت.
وی در ابتدای سخنان خود به اهداف برگزاری سیزدهمین دوسالانه تصویرگری استان قم اشاره کرد و گفت: این رویداد هنری فرصتی برای بررسی و واکاوی وضعیت هنر تصویرگری در قم و نیز بررسی همت و تلاش هنرمندان و اساتید این رشته از دوسالانه گذشته تا امروز است.
مدیرعامل انجمن هنرهای تجسمی استان قم افزود: هنر تصویرگری یکی از قدیمی‌ترین و پرطرفدارترین هنرها در جوامع انسانی محسوب می‌شود که از قدرت بیان و ارتباط بین انسان و جهان برخوردار است.
سلیمانی اضافه کرد: هنرمندان تصویرگر با استفاده از طرح‌ها، رنگ‌ها و خلاقیت خود توانسته‌اند دنیای جدیدی را برای آگاهی بیشتر ما به تصویر بکشند و احساسات و ایده‌های خود را به طور بی‌واسطه با مخاطبان خود در قالب‌های مخلتف از جمله نشر کتاب و مجلات و فضای مجازی به اشتراک بگذارند.
هنر تصویرگری قم در سطح کشور مطرح است
وی به جایگاه هنر تصویرگری در استان قم اشاره کرد و گفت: هنر تصویرگری در قم همواره جایگاه ویژه‌ای دارد و هنرمندان و اساتید این رشته با تلاش و پشتکار خود آثار کم‌نظیری را در طول سال‌های گذشته خلق کردند که نه تنها در استان قم، بلکه در سطح ملی و بین‌المللی شناخته شده است و شاهد گوشه‌ای از این آثار و موفقیت‌ها در قالب این نمایشگاه و دوسالانه بوده‌ایم.
مدیرعامل انجمن هنرهای تجسمی استان قم در ادامه به بخشی از چالش‌ها و موانع هنر تصویرگری اشاره کرد و گفت: کمبود منابع مالی جهت توسعه این هنر، عدم توجه کافی به آموزش و پژوهش در این حوزه و مشکلاتی مانند عدم ارتباط قوی ناشران با هنرمندان تصویرگر از جمله چالش‌های این هنر به شمار می‌آید.
سلیمانی اضافه کرد: با وجود همه این موانع و چالش‌ها، هنرمندان و استادان تصویرگر استان قم با همت و پشتکار خود توانستند این موانع را تا حدودی بر طرف کرده و به رشد هنر تصویرگری در سطح استان و کشور کمک کنند.
وی در پایان سخنان خود بر لزوم حمایت از هنرمندان تصویرگر تأکید کرد و گفت: با توجه به اهمیت هنر تصویرگری و نقش آن در آگاهی‌بخشی و فرهنگ‌سازی جامعه، لازم است تلاش‌های بیشتری برای حمایت از هنرمندان و استادان این رشته صورت گیرد و انجمن هنرهای تجسمی استان قم نیز با توجه به تمام کاستی‌ها، تلاش خود را در ارتقای این رشته و دیگر رشته‌های تجسمی خواهد کرد. امیدوارم از خبر آئین اختتامیه سیزدهمین دوسالانه تصویرگری استان قم برگزار
شد
راضی بوده باشید.

آئین اختتامیه سیزدهمین دوسالانه تصویرگری استان قم برگزار
شد  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۷-۱۶ ۰۲:۳۹:۴۹