۷۸ درصد روستاهای آذربایجان غربی از نعمت گاز بهره مند
هستند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ۷۸ درصد روستاهای آذربایجان غربی از نعمت گاز بهره مند
هستند
به گزارش خبرنگار سایت احکام، علیرضا شیخی عصر یکشنبه در نشست خبری با بیان اینکه دو هزار و ۸۳۱ روستا در استان وجود دارد که دو هزار و ۵۴۶ روستا بالای بیست خانوار است که قابلیت گازرسانی دارند، افزود: در هفته دولت سال ۱۴۰۳ تمام روستاهای ما از نعمت گاز برخوردار شده و این رقم به ۹۵ درصد خواهد رسید.
وی ادامه داد: حدود ۵۰ روستا باقی مانده‌اند که در مرحله مطالعاتی هستند و اگر این تعداد هم تا پایان سال آینده گازرسانی شوند، در هفته دولت ۱۴۰۳ تمام روستاهای ما از نعمت گاز برخوردار شده و به ۹۴- ۹۵ درصد خانوار روستایی از نعمت گاز برخوردار خواهند شد.
مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی: جریان گاز هیچ خانه‌ای در ۲ ماه گذشته قطع نشده است و ۳۳ درصد مشترکین اقلیم مصرف گاز را رعایت کردند، هر چند افت فشار داشتیم اما تلاش همکاران باعث شد این افت فشار منجر به قطعی گاز خانگی نشود.
وی با بیان اینکه ما امروز باید بدانیم که الگوی مصرف یک لازمه در استفاده از انرژی است بایستی اصلاح الگوهای مصرف، مد نظر قرار گیرد، افزود: با روند فعلی اگر میزان مصرف را کنترل نکنیم گرفتار مشکلات زیادی خواهیم شد و رسانه‌ها باید اذهان عمومی را نسبت به الگوهای مصرف روشن کنند.
مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان‌غربی خاطرنشان کرد: ادامه داد: ۱۴۰ میلیارد تومان از مجموع مشترکان استان مطالبه داریم. که بخش زیادی از آنها واریز شده و به طور دائم در حال تغییر است.
شیخی در خصوص وضعیت گازرسانی به روستاها عنوان کرد: شهرستان میاندوآب صد، نقده ۹۰ درصد، شوط حدود ۹۰ درصد است و سردشت کمی عقب بود که امسال ۱۰۵ روستای آن را پیمان‌سپاری کردیم تا وضعیت آن را از بابت بهره‌مندی از گاز بهبود ببخشیم.
مدیر عامل شرکت گاز استان آذربایجان غربی یادآور شد: معادل مصرف روزانه شهر ارومیه، نیروگاه‌ها گاز مصرف می‌کنند. ایستگاه‌های سی‌ان‌جی در استان روزانه حدود یک میلیون و ۵۵۰ هزار مترمکعب گاز مصرف می‌کنند که این به میزان مصرف روزانه شهر خوی است و ما مجبور بودیم طی دو سه ماه گذشته گاز را در استان مدیریت کنیم تا گاز خانگی قطع نشود.
وی با اشاره به اینکه استان از نظر رنج مصرف یک استان پرمصرف است بیان کرد: ۳۳ درصد از مشترکان ما اقلیم مصرف را رعایت کردند و شامل قبوض گازبهای سنگین نشدند.
وی خاطرنشان کرد: از سال ۹۷، خط نهم سراسری اجرا شده و ما بخشی از گاز ما از آن تأمین می‌شود و این منحر به پایداری بیشتر گاز ما شده است.
در این جلسه راه اندازی هیتر در محل خانه مطبوعات مورد انتقاد مدیرعامل شرکت گاز استان قرار گرفت و آن را از نظر ایمنی دچار مشکل دانست که به همین علت هیتر خاموش شد و کل جلسه در هوای سرد جلسه برگزار شد. امیدوارم از خبر ۷۸ درصد روستاهای آذربایجان غربی از نعمت گاز بهره مند
هستند
راضی بوده باشید.

۷۸ درصد روستاهای آذربایجان غربی از نعمت گاز بهره مند
هستند  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۱-۲۳ ۰۲:۳۹:۳۰