۷۰ شاخص برای نوسازی بافت های فرسوده دهدشت تعریف شده
است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ۷۰ شاخص برای نوسازی بافت های فرسوده دهدشت تعریف شده
است
صادق امیران در گفتگو با خبرنگار سایت احکام، افزود: بهسازی شهری بعنوان ساماندهی طرح‌های بافت‌های فرسوده در ۱۳۸٠ آغاز و در آن زمان بر اساس سه رویکرد بهسازی، بازسازی و نوسازی بود.
وی با اشاره به سه شاخص کاربری، ریز دانگی، نفوذ ناپذیری یا معابر زیر ۶ متر و سازه‌های ناپایداری که بر اساس اصول مهندسی ساخته نشده بودند، گفت: بعد از مطالعاتی ۱۵ ساله متوجه شدند که این سه شاخص بسیار کم هستند.
معاون راه و شهرسازی استان با بیان اضافه شدن شاخص‌های اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی گفت: در حال حاضر بیش از ۷۰ شاخص برای بافت‌های فرسوده تعریف شده است.
امیران تصریح کرد: مشاور باید در شهر دهدشت شاخص‌ها را مطالعه و شناسایی کند و مطالعات محدوده را مصوب کنند تا رویکرد مناسب ارائه شود.
وی زمینه مطالعات و رویکرد بازآفرینی را اجتماعی خواند و گفت: به همین منظور قصد بر آن است تا با همکاری سازمان‌های مردم نهاد و «Ngo ها» و با هدف آموزش و مشارکت مردم اقدام شود تا مردم با درک درست، برای جلوگیری از زلزله پیش قدم شوند.
امیران مهمترین ایده برای دهدشت را بازنگری طرح جامع و تفضیلی عنوان کرد و گفت: برآورد طرح تفضیلی ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان است که در صورت همکاری شهرداری دهدشت با مشاور راه و شهرسازی این طرح به سر انجام می‌رسد.
وی با ابراز نگرانی از ساخت و سازهای ساختمان‌های چندین طبقه در یاسوج گفت: مدیریت بحران و کاهش میزان آسیب پذیری در بحث طراحی، اجرا، بعهده مهندسی عمران و محل استقرار و ارتفاع ساختمان نسبت به معبر و نکات فنی را باید شهرسازی رعایت کند.
امیران تاکید کرد: باید با تبلیغات از طریق فرمانداری، شهرداری و رسانه‌ها مردم برای نوسازی ترغیب و تشویق شوند.
امیران با اشاره به ناکافی بودن تسهیلات ۳۵۰ میلیون تومانی خاطر نشان کرد: هرچند این مبلغ با توجه به تورم ناچیز است اما کورسوی امیدی برای شروع به بهسازی و نوسازی است. امیدوارم از خبر ۷۰ شاخص برای نوسازی بافت های فرسوده دهدشت تعریف شده
است
راضی بوده باشید.

۷۰ شاخص برای نوسازی بافت های فرسوده دهدشت تعریف شده
است  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۲-۲۵ ۰۲:۳۸:۵۳