۷۰ درصد اعتبار انجمن به استان‌ها اختصاص یافته است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ۷۰ درصد اعتبار انجمن به استان‌ها اختصاص یافته است به گزارش خبرنگار سایت احکام، مهدی آذرپندار شامگاه جمعه در آئین اختتامیه سومین اردوی فیلمسازی در اردبیل اظهار کرد: جنس این رویدادها حمایت از تولیدکنندگان و گسترش فعالیت‌های فیلمسازی است تا در مناطق مختلف کشور جوانان علاقمند را در میدان و صحنه عمل مشاهده کنیم.
وی خاطرنشان کرد: در کنار تولید آثار به کیفیت تولیدات نیز بها می‌دهیم تا شایسته‌ترین فیلم‌ها در حوزه‌های مختلف تولید و روانه بازار عرضه شود.
رئیس انجمن سینمای جوانان ایران ادامه داد: این سومین رویداد کشوری در حوزه فیلمسازی است که با حضور هنرمندان استان‌های مختلف کشور به میزبانی اردبیل برگزار شد تا در طول یک هفته در کنار برگزاری دوره‌های آموزشی شاهد تولید آثار نیز باشیم که این خود فرصت خوبی را برای بروز و ظهور استعدادها فراهم کرده است.
آذرپندار افزود: استان اردبیل به معنای واقعی ظرفیت خوب فیلمسازی دارد و برخلاف سایر استان‌ها بدون تعارف اردبیل توانسته است با لحن به خصوص و توجه به زیست بوم منطقه آذربایجان تولید فیلم‌های متنوع را داشته باشد.
وی گفت: ما به هیچ وجه نسبت به تولید آثار استان‌ها بی تفاوت و بی توجه نیستیم بلکه خوشحالیم که در استان‌های مختلف حتی به زبان بومی و محلی تولید آثار و ارائه آن با غنا و محتوای خاص انجام شود.
رئیس انجمن سینمای جوانان ایران بیان کرد: هرچند شرایط خوبی برای اکران فیلم‌های تولیدی وجود ندارد ولی امیدواریم با احداث سالن‌ها و پردیس‌های سینمایی در این استان امکان اکران فیلم‌ها در بهترین شرایط فراهم آید.
آذرپندار با اظهار ناراحتی از نبود سالن مناسب و شرایط مطلوب اکران فیلم‌ها تصریح کرد: فیلمسازان خوبی را در این استان سراغ داریم اما زیرساخت‌های سخت افزاری بسیار ضعیف است و گله مندی ها را در این حوزه شاهدیم.
وی گفت: دو سینما در شهر اردبیل آن هم با قدمت بالا برای اهالی فیلم و سینما ارائه خدمات می‌کنند که اگر سالن‌ها و پردیس‌های جدید احداث شود قطعاً استقبال و امکان ارائه خدمات شایسته‌تر فراهم می‌آید.
برگزاری باشکوه اردوی فیلمسازی در اردبیل
رئیس انجمن سینمای جوانان ایران کاهش فاصله آموزش و تولید را از رویکردهای انجمن سینمای جوان برشمرد و اظهار کرد: با به حداقل رساندن این فاصله‌ها به راحتی می‌توانیم از نقطه ایده تا عمل در حوزه فیلمسازی کوتاه‌ترین زمان را طی کرده و تولید آثار باکیفیت را شاهد باشیم.
آذرپندار افزود: رویکرد انجمن سینمای جوان توسعه برنامه‌های آموزشی و برگزاری دوره‌های متعدد است که این خود می‌تواند به شناسایی و معرفی استعدادهای مستعد فیلمسازی کمک کند.
وی با قدردانی از برگزاری باشکوه سومین اردوی فیلمسازی کشور در اردبیل اظهار کرد: هر سه فیلم نمایشی از زیست بومی اردبیل بود که زیبایی‌های این منطقه را به تصویر کشید.
رئیس انجمن سینمای جوانان ایران خاطرنشان کرد: با بهره گیری از توان فیلمسازان باتجربه می‌توانیم در حوزه گردشگری نیز ورود پیدا کنیم تا قابلیت‌های این استان در سالی که اردبیل میزبان گردشگری کشورهای عضو اکوست بتواند بیش از گذشته معرفی شود.
آذرپندار بیان کرد: رویکرد اصلی ما حمایت از تولید آثار استان هاست و در این زمینه ۷۰ درصد اعتبارات انجمن سینمای جوان را به استان‌ها اختصاص دادیم تا با تمرکززدایی از مرکز کشور تولید بهترین آثار را در استان‌ها شاهد باشیم. امیدوارم از خبر ۷۰ درصد اعتبار انجمن به استان‌ها اختصاص یافته است راضی بوده باشید.

۷۰ درصد اعتبار انجمن به استان‌ها اختصاص یافته است  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۱-۰۷ ۰۲:۴۳:۵۳