۴۰ مددجو در شهرستان نیر به خودکفایی رسیدند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ۴۰ مددجو در شهرستان نیر به خودکفایی رسیدند موسی سرافراز در گفت‌و گو با خبرنگار سایت احکام، اظهار کرد: با برگزاری جشن خودکفایی در سایت احکامماه به صورت استانی، این تعداد مددجوی خودکفا شده شهرستان نیر جشن خوداتکایی و استقلال مالی خود را برگزار کرده و از چرخه حمایت و پرداخت مستمری کمیته امداد خارج می‌شوند.
وی به فعالیت ۲ مرکز نیکوکاری در شهرستان نیر اشاره کرد و گفت: تمام اطلاعات این ۲ مرکز در سامانه سخا ثبت شده و قرار است سومین مرکز نیکوکاری نیز در این شهرستان با همراهی مسئولان نیر فعالیت خود را آغاز کند.
رئیس کمیته امداد شهرستان نیر تصریح کرد: در حوزه اشتغال درخواست بهره‌مندی از تسهیلات کم‌بهره بانکی ۷۴ نفر از مددجویان به ارزش هفت میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به بانک‌ها معرفی شده که ۲۷ نفر از این متقاضیان تسهیلات خود را دریافت کردند.
سرافراز افزود: پرداخت تسهیلات مابقی مددجویان در مرحله انجام است که تا آخر شهریور با همکاری بانک‌های عامل، ۱۸ نفر از آنها نیز از این تسهیلات بهره‌مند خواهند شد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در حوزه مسکن ساخت ۲۰ واحد مسکونی برای مددجویان در قالب تفاهمنامه سپاه در حال انجام است که چهار مورد از این واحدها تاکنون تکمیل و تحویل خانواده‌ها شده است.
سرافراز در مورد فعالیت‌های کمیته امداد شهرستان نیر در حوزه مسکن اضافه کرد: در قالب تفاهمنامه بنیاد مسکن نیز ساخت ۱۰ باب مسکن برای مددجویان روستایی آغاز شده که با پرداخت ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات، روستاییان نسبت به ساخت این واحدها اقدام کرده‌اند.
رئیس کمیته امداد شهرستان نیر از آمادگی این شهرستان برای برگزاری جشن عاطفه‌ها در ۲ هفته آینده خبر داد و بیان کرد: در نشستی که با مدیریت آموزش و پرورش شهرستان داشتیم، قرار شد تا مبالغ جمع‌آوری شده در همان مدارس به حساب دانش‌آموزان نیازمند واریز شود. امیدوارم از خبر ۴۰ مددجو در شهرستان نیر به خودکفایی رسیدند راضی بوده باشید.

۴۰ مددجو در شهرستان نیر به خودکفایی رسیدند  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۹-۱۸ ۰۲:۴۰:۳۳