۳۷۰۰ واحد مسکن روستایی در استان بوشهر احداث شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ۳۷۰۰ واحد مسکن روستایی در استان بوشهر احداث شد مهدی فخرایی در گفت‌وگو با خبرنگار سایت احکام اظهار داشت: در راستای بازسازی و توسعه مسکن روستایی در استان بوشهر اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته و طرح‌های مهمی در این استان اجرا می‌شود.
معاون بازسازی و مسکن روستایی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر اضافه کرد: پنج هزار واحد مسکن روستایی در دولت سیزدهم در استان بوشهر با اعتبارات طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ ساخته شده است.
وی افزود: سهمیه مصوب ما در این زمینه پنج هزار واحد بود که پنج هزار و ۹۱ واحد ابلاغ شد و تاکنون همین تعداد به بانک معرفی شده و پنج هزار واحد منجر به انعقاد قرارداد شده است.
فخرایی تعداد واحدهای به بهره‌برداری رسیده را سه هزار و ۷۰۰ واحد عنوان کرد و ادامه داد: شاهد تحقق ۷۴ درصدی افتتاح این واحدها تاکنون هستیم.
مقاوم‌سازی به ۶۳ درصد رسید
وی با اشاره به رسیدن مقاوم‌سازی مسکن روستایی استان بوشهر به ۶۳ درصد ادامه داد: کل واحدهای مسکونی در روستاهای استان بوشهر ۷۴ هزار و ۱۱ واحد است که تا سال ۱۴۰۰ در مجموع ۴۲ هزار و ۳۳۵ واحد مقاوم‌سازی شده بود که معادل ۵۷ درصد بود.
معاون بازسازی و مسکن روستایی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر با اشاره به افزایش ۶ درصدی مقاوم‌سازی این واحدها در مدت ۲ سال اخیر ادامه داد: اکنون ۴۶ هزار و ۴۵۶ واحد مسکن روستایی در استان بوشهر مقاوم سازی شده که معادل ۶۳ درصد است. امیدوارم از خبر ۳۷۰۰ واحد مسکن روستایی در استان بوشهر احداث شد راضی بوده باشید.

۳۷۰۰ واحد مسکن روستایی در استان بوشهر احداث شد  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۸-۲۶ ۰۲:۳۸:۳۳