۲۱ میلیارد تومان زکات در کهگیلویه و بویراحمد جمع آوری
شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ۲۱ میلیارد تومان زکات در کهگیلویه و بویراحمد جمع آوری
شد
به گزارش خبرنگار سایت احکام، قباد مبشری شامگاه دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران، افزود: زکات جمع آوری شده در استان نسبت به تعهدات، ۱۹۱ تحقق یافته است.
وی ابراز داشت: تعهد زکات کمیته امداد استان در هشت ماهه ابتدایی سال جاری ۱۱ میلیارد تومان بوده که در این خصوص ۲۱ میلیارد و ۱۳۰ میلیون تومان در قالب‌های مختلف زکات از جمله واجب، مستحب، فطریه و سایر موارد جمع آوری شد.
مبشری با تاکید بر اینکه زکات موضوع بسیار مهمی است و می‌تواند در این شرایط اقتصادی کمک‌کننده نیازمندان باشد، اظهار داشت: امید است با تبلیغات مناسب و استفاده از ظرفیت مبلغین و عاملان افتخاری زکات، ائمه جمعه و جماعات بتوانیم در زمینه جمع‌آوری زکات اقدامات ارزشمندی برای کمک به نیازمندان انجام دهیم.
مدیرکل کمیته امداد استان تصریح کرد: بیشتر زکات جمع آوری شده در استان در زمینه‌های حمایتی و کمک به نیازمندان است.
وی افزود: این زکات در امور معیشتی، مسکن، درمان و تحصیل نیازمندان و درصد کمتری نیز در زمینه امورات عام‌المنفعه و اقداماتی مانند مساجد و حسینیه‌ها هزینه شده است.
مبشری با اشاره به پوشش روستاها، گفت: ۱۰۲۸ روستا در استان شناسایی شده که ۵۰۸ روستا مشمول زکات است.
مبشری افزود: ۲۷۳ روستا زکات پرداخت کرده اند که این مهم به همت ۵۷۰ عامل افتخاری زکات، روحانیون و مبلغین زکات همکاری کننده با این نهاد است. امیدوارم از خبر ۲۱ میلیارد تومان زکات در کهگیلویه و بویراحمد جمع آوری
شد
راضی بوده باشید.

۲۱ میلیارد تومان زکات در کهگیلویه و بویراحمد جمع آوری
شد  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۲-۲۰ ۰۲:۳۹:۲۹