۱.۸ میلیون هکتار از اراضی کشاورزی کشور سنددار شدند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ۱.۸ میلیون هکتار از اراضی کشاورزی کشور سنددار شدند به گزارش خبرنگار سایت احکام، سیدمجید موسوی مورد غفاری یکشنبه شب در آئین تودیع و معارفه رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی موسوی با اشاره به اینکه رفع تداخلات از مشکلات و چالش‌های کشاورزان است، اظهار کرد: بدون دریافت سند، کشاورزان نمی‌توانند از تسهیلات اعطایی بهره مند شوند.
وی با بیان اینکه ۲۵ هزار هکتار گلخانه در، کشور وجود دارد که افزایش آن به ۱۵۰ هزار هکتار و راه‌اندازی شهرک‌های گلخانه‌ای از سیاست‌های اصلی وزارت جهاد کشاورزی است، افزود: بر اساس ظرفیت منابع آبی و خاکی هر استان، این میزان اراضی تقسیم بندی می‌شود و سبزی و صیفی عمده ترین تولیدات این گلخانه هاست.
وی تاکید کرد: کشور ما جزو مناطق خشک و نیمه خشک دنیاست و آب، حیاتی ترین موضوع برای ما در بحث محصولات کشاورزی و امنیت غذایی به شمار می‌رود بنابراین باید برنامە قوی در بخش تولید و کشاورزی داشته باشیم.
مشاور وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه تعیین تکلیف اراضی کشاورزی از مهمترین برنامه‌های وزارت متبوع در دولت سیزدهم بود ادامه داد: در ابتدای دولت سیزدهم میزان اراضی دارای سند ۲۸۰ هزار هکتار بود که با اهتمام دولت این میزان به یک میلیون ۸۰۰ هزار هکتار افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه لازم است تا صاحبان سرمایه به بخش کشاورزی جذب شوند اضافه کرد: ۴.۷ درصد سرمایه گذاری‌های انجام شده به این بخش تعلق دارد در حالی که افزایش چهار تا پنج برابری سرمایه گذاری گذاری باید محقق شود.
مشاور وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه آذربایجان غربی در جایگاه خوبی در اجرای کشاورزی قراردادی دارد، اظهار کرد: ۵۰ سال است که این طرح برزمین مانده و لازم است برای اجرای ان اهتمام شود.
رئیس جدید سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی نیز در این آئین بیان کرد: توانمند سازی نیروی انسانی فعال در این بخش از ملزومات موفقیت در کشاورزی است.
خسرو شهبازی ادامه داد: عبور از کشاورزی سنتی یکی مهمترین موضوعاتی است که باید به آن توجه شود چرا که افزایش بهره وری در این راستا مد نظر است.
در این آئین از خدمات اکبر کرامتی تجلیل و خسرو شهبازی به عنوان رئیس جدید سازمان جهاد کشاورزی معرفی شد. امیدوارم از خبر ۱.۸ میلیون هکتار از اراضی کشاورزی کشور سنددار شدند راضی بوده باشید.

۱.۸ میلیون هکتار از اراضی کشاورزی کشور سنددار شدند  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۱-۰۲ ۰۲:۴۳:۵۵