گروندبرگ: مذاکرات مثبتی با رهبران یمنی در صنعا داشتم

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر گروندبرگ: مذاکرات مثبتی با رهبران یمنی در صنعا داشتم به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از آناتولی، هانس گروندبرگ نماینده ویژه سازمان ملل در یمن گفت که برهه کنونی شاهد «تغییرات احتمالی» در روند نزاع هشت ساله در این کشور است.
بر اساس این گزارش، گروندبرگ در گزارش ویدئوکنفرانس به شورای امنیت از یمن افزود که مذاکرات مثبت و سازنده‌ای با رهبران یمنی در صنعا از جمله مهدی المشاط رئیس شورای عالی سیاسی یمن داشته است.
وی همچنین گفت که طی هفته‌های گذشته نیز با رشاد العلیمی رئیس شورای ریاستی و شرکای منطقه‌ای و بین المللی در ریاض و مسقط مذاکرات ثمربخشی انجام داده است.
گروندبرگ افزود: اوضاع نظامی در یمن همچنان پایدار است و تغییری در خطوط درگیری ایجاد نشده است.
لازم به ذکر است که «مهدی المشاط» رئیس شورای عالی سیاسی یمن روز دوشنبه با فرستاده ویژه دبیر کل سازمان ملل به این کشور و هیئت همراه دیدار کرد.
رئیس شورای عالی سیاسی یمن بر اهمیت نقش سازمان ملل و تلاش‌های آن برای پیشبرد روند صلح تاکید کرد.
وی افزود: ما بر کاستن از درد و رنج ملت یمن و تحقق خواسته‌های مردم در زمینه صلح تاکید می‌کنیم.
همچنین، فرستاده ویژه دبیر کل سازمان ملل نیز از تلاش‌های المشاط برای پیشبرد روند صلح و تلاش برای تمدید آتش بس قدردانی کرد.
رژیم سعودی بیش از هفت سال است با همراهی چند کشور عربی دیگر وابسته به خود تجاوز به یمن را آغاز کرده است. در طول این تجاوز هزاران نفر از مردم یمن شهید و زخمی و خسارات زیادی نیز به زیرساخت‌های این کشور وارد شده است. امیدوارم از خبر گروندبرگ: مذاکرات مثبتی با رهبران یمنی در صنعا داشتم راضی بوده باشید.

گروندبرگ: مذاکرات مثبتی با رهبران یمنی در صنعا داشتم  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۱-۱۷ ۰۲:۳۷:۰۴