کیفیت آثار جشنواره فیلم مستند ۱۷ در سطح ملی است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر کیفیت آثار جشنواره فیلم مستند ۱۷ در سطح ملی است داود جلیلی در گفتگو با خبرنگار سایت احکام اظهار داشت: نخستین جشنواره فیلم مستند ۱۷، به مناسبت برگزاری کنگره ملی ۶ هزار و ۹۰ شهید استان قم از سال گذشته فعالیت خود را آغاز کرده است.
مسئول کمیته فنی جشنواره فیلم مستند ۱۷ عنوان داشت: ۶۰ اثر مستند از هنرمندان به این جشنواره رسیده است که نشان از ظرفیت خوب استان قم در عرصه مستند سازی دارد و سطح این جشنواره را ملی کرده است.
وی عنوان داشت: آثار ارسالی به جشنواره توسط داوران ملی و با محوریت مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی صورت گرفت.
جلیلی با بیان اینکه اختتامیه این جشنواره قرار بود آبان ماه سال گذشته و همزمان با برگزاری کنگره ملی شهدای استان قم برگزار شود افزود: از آنجا که تقارن برگزاری کنگره با اختتامیه آن را تحت الشعاع قرار می‌داد مقرر شد تا اختتامیه در سال جاری برگزار شود.
وی ابراز داشت: تفاوت این جشنواره با سایر جشنواره‌های فیلم مستند آن بود که سوژه یابی، تولید، داوری و انتشار آن بر عهده دبیرخانه بود.
مسئول کمیته فنی جشنواره مستند ۱۷ ابراز داشت: آثار جشنواره به مدت دو ماه در موزه خانه شهیدان زین الدین برای خانواده‌های معظم شهدا به نمایش درآمد.
وی همچنین در خصوص سطح کیفی آثار ارسالی نیز بیان داشت: فیلم‌های مستند ساخته شده دارای استاندارهای ملی بودند و برخی از آثار در جشنواره‌های دیگر حرف برای گفتن دارند و خبرهای خوشی در آینده از آنان خواهیم شنید.
جلیلی گفت: تلاش می‌شود آثار در سطوح مختلف از جمله مدارس و سیما پخش شود که البته برای اکران در تلویزیون محدودیت‌هایی وجود دارد چرا که مقررات برخی از جشنواره‌ها آن است که فیلم اکران نشده باشد.
وی با اشاره به اکران فیلم‌های این جشنواره از ۴ تا ۱۱ سایت احکامماه در سالن همایش ساختمان شهید آوینی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم گفت: مراسم اختتامیه این جشنواره و تجلیل از فیلمسازان برتر نیز سیزدهم سایت احکامماه با حضور یکی از مسئولان ملی در تالار مرکزی شهر قم برگزار می‌شود. امیدوارم از خبر کیفیت آثار جشنواره فیلم مستند ۱۷ در سطح ملی است راضی بوده باشید.

کیفیت آثار جشنواره فیلم مستند ۱۷ در سطح ملی است  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۹-۲۵ ۰۲:۴۱:۵۴